در مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی شهید بهشتی مطرح شد

از افزایش تولید كم و كیفی چای تا بایومكمل های غذایی و دارویی

از افزایش تولید كم و كیفی چای تا بایومكمل های غذایی و دارویی به گزارش نیو وبلاگ سرپرست جدید واحد جهاد دانشگاهی شهید بهشتی در مراسم معارفه خود اظهار نمود: در امتداد افزایش كمی و كیفی محصول چای و تولید بایومكمل های دارویی و غذایی برنامه هایی تنظیم شده و در حال اجراست و امیدواریم به زودی محصولات تولیدی به مرحله تجاری برسند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید میرزایی، رئیس سابق جهاد دانشگاهی شهید بهشتی در مراسم تودیع خود که با حضور رئیس جهاد دانشگاهی، روسای بعضی از واحدهای جهاد دانشگاهی و اعضای این واحد بامداد امروز (چهارشنبه، ۱۱ تیر) برگزار شد، با اعلان اینکه ۱۳ سال قبل که بنده مسئولیت این واحد را برعهده گرفتم برمبنای اطلاعات واحدهای ارزیابی دفتر مرکزی واحد شهید بهشتی شرایط خوبی نداشت و حتی صحبت هایی در خصوص انحلال این واحد مطرح بود، اظهار نمود: مشکلات مالی و بدهی های بالا از مسائل و مشکلات این واحد بود ولی با کوشش های صورت گرفته امروز واحد شهید بهشتی نه فقط یک ریال بدهی ندارد، بلکه مقادیر زیادی بعنوان سپرده در حساب های این واحد وجود دارد.
وی افزود: در همین راستا با دستاوردهای حاصل شده در پژوهشکده علوم پایه کاربردی، در سال ۹۱ ردیف بودجه ای از طرف مجلس برای این پژوهشکده تصویب گردید که باتوجه به اقدامات و موفقیت های صورت گرفته هر ساله افزایش بودجه آن افزایش می یابد به شکلی که برای سال ۹۹ بودجه ای معادل ۸.۵ میلیارد تومان برای آن تصویب شده است.
میرزایی با بررسی تطبیقی وضعیت واحد شهید بهشتی نسبت به گذشته، اظهار نمود: در گذشته پروژه قابل اتکایی در واحد و پژوهشکده نداشتیم، در حالی که امروز با پروژه های انجام شده و در دست اجرای واحد اعداد و رقم درآمدی واحد میلیاردی است. هم اکنون سه گروه زمین شناسی نفت، میکروبیولوژی نفت و پاکسازی آلودگی نفتی برمبنای نیاز صنعت نفت به وجود آمده و دراین زمینه پروژه های مناسبی انجام می شود.
وی با اشاره به توسعه تعاملات و ارتباطات برون بخشی واحد بعنوان یک دستاورد دیگر، اظهار داشت: ارتباط و تعامل با بیش از ۵۰ هیئت نمایندگان مجلس و تعامل با مجمع تشخیص مصلحت نظام، قوه قضاییه و سایر بخش های موثر و همین طور تعامل با تیم های موثر در جهت توسعه و پیشرفت جامعه و همین طور با کارفرماهایی در صنعت نفت، بعضی از این دستاوردهاست.
میرزایی با اعلان اینکه در گذشته واحد شهید بهشتی و پژوهشکده علوم کاربردی به صورت مجزا کار می کردند، عنوان کرد: هم اکنون این دو مجموعه در کنار هم و به صورت یکپارچه و به دور از حواشی فعالیت می نمایند و در طول این مدت دستاوردهای بسیار خوبی نیز کسب کرده اند.
رئیس سابق جهاد دانشگاهی شهید بهشتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تقویت نیروهای انسانی واحد، اظهار نمود: نیروی انسانی واحد از ۹۱ نفر در ۱۳ سال قبل به ۷۲ نفر رسیده و همین طور تعداد اعضای دارای مدرک phd از یک به بالای ۲۰ نفر رسیده و در کل همه اعضای واحد با پشتیبانی های صورت گرفته حداقل یک مقطع تحصیلی ارتقا داشته اند. شایان ذکر است که ۱۰ نفر از ۷۲ عضو واحد از بین جوانان نخبه جذب شده اند.
میرزایی با اشاره به تقویت رابطه جهاد دانشگاهی با دانشگاه شهید بهشتی و همین طور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری عنوان کرد: در حوزه فرهنگی نیز سال قبل نخستین مرکز پایش مسئولیت اجتماعی و همین طور سازمان دانشجویان در این واحد افتتاح شد. همین طور مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی فعال است و علاوه بر چاپ کتاب برای اساتید دانشگاه از تالیف کتاب توسط همکاران پژوهشی واحد حمایت می کند.
وی با اعلان اینکه بااینکه در گذشته واحد شهید بهشتی و پژوهشکده علوم کاربردی در حال انحلال بود ولی امروز جزو مجموعه های خوب جهاد دانشگاهی است، افزود: در سال ۸۹ طی ارزیابی های وزارت علوم، پژوهشکده علوم پایه کاربردی تنها پژوهشکده ای بود که موفق به کسب گرید A پژوهشی شد، همین طور در سال ۹۰ بعنوان موسسه پژوهشی برتر از جانب وزارت علوم معرفی و تقدیر گردید. کسب عنوان پژوهشگر برتر توسط همکاران پژوهشی واحد و همین طور کسب عنوان پروژه فنی برتر در سطح صنعت نفت از دیگر دستاوردهای پژوهشی این واحد بوده است.

برنامه ریزی برای اجرای پروژه های بزرگ ازدیاد برداشت در میادین نفتی
در ادامه دکتر کمال خدایی، سرپرست جدید واحد جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ضمن تقدیر از دستاوردها و توفیقات دکتر میرزایی و زحمات وی در طول خدمت، با اشاره به برنامه های پیش رو، اظهار داشت: در بخش پژوهشی به تاسی از ماموریت اصلی جهاد دانشگاهی، نگاه کاربردی به علم و فناوری و پژوهش های متمرکز و کاربردی در دستور کار قرار دارد. همین طور انجام کارهای پژوهشی در امتداد تولید محصولات فناورانه و پژوهش های دانش بنیان و کاربردی از دیگر برنامه هاست.
وی با اشاره به تقویت توان واحد در جهت رقابت در عرصه های بین المللی برای تولید دانش فنی، اظهار داشت: در حوزه بالادستی نفت کارهای خوبی انجام شده و طرح های خوبی اجرا شده و تعاملات خوبی با دانشگاه های خارج از کشور برقرار شده است.
خدایی با اشاره به اولویت برنامه ها و پروژه های فناورانه در این واحد عنوان کرد: در این راستا کار خودرا با یک طرح فناورانه با حمایت دفتر مرکزی در امتداد تولید یک محصول بیولوژیکی کاربردی برای ازدیاد برداشت مخازن نفت شروع کردیم و امیدواریم تا دو سال آینده به دانش فنی و امکانات مورد نیاز برای اجرای پروژه های بزرگ ازدیاد برداشت در میادین نفتی دست پیدا نماییم.
وی افزود: در امتداد افزایش کمی و کیفی محصول چای و تولید بایومکمل های دارویی و غذایی برنامه هایی تنظیم شده و در حال اجراست و امیدواریم به زودی محصولات تولیدی به مرحله تجاری برسند.
خدایی در خاتمه تقویت همکاری با دانشگاه را جزو اولویت عنوان نمود و اظهار داشت: در همین راستا تعمیق باورهای دینی، حفظ ارزش ها و پرورش استعداد و تقویت مشارکت جوانان از دیگر اولویت های است که در حوزه فرهنگی دنبال می شود. در حوزه آموزشی نیز برنامه ریزی و انجام اقداماتی در جهت بهبود آموزشی و همین طور ارتقای آموزش های ضمن خدمت و تخصصی در حوزه صنایع نفت و معدن مورد تاکید قرار دارد.منبع:

1399/04/12
14:09:55
5.0 / 5
2130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی