تشكیل ۳ كارگروه جدید میان ایران و اوراسیا

تشكیل ۳ كارگروه جدید میان ایران و اوراسیا 9 ماه بعد از پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، رئیس سازمان توسعه تجارت از تشكیل سه كارگروه جدید میان دو طرف آگاهی داده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، اتحادیه اقتصادی اوراسیا که از برخی از همسایه های شمالی ایران و بطور خاص روسیه تشکیل شده از چند سال قبل کار خودرا آغاز نموده و کشورهای حاضر با تعرفه های ترجیحی تجارت مشترک میان خودرا افزایش داده اند.
از چند سال قبل بحث حضور ایران در این اتحادیه اقتصادی مطرح شده بود و بر این اساس با به نتیجه رسیدن مذاکرات از آبان ماه سال ۱۳۹۸ عضویت سه ساله ایران در این اتحادیه شروع شد تا دو طرف بعد از ارزیابی شرایط نسبت به عضویت دائم ایران تصمیم گیری کند.
در ماه های گذشته با شیوع ویروس کرونا آمارها حاکی از آن بود که با بهره گیری از این توافق چند جانبه میزان صادرات ایران به کشورهای اوراسیا افزایش یافته است، اما با این وجود هنوز مسائل و مشکلاتی در راه همکاریهای دو طرف وجود دارد که نیاز به پیگیری جدی خواهد داشت.
به دنبال مطرح شدن ضرورت پیگیری این مسائل حمید زادبوم - رئیس سازمان توسعه تجارت – اعلام نموده که کارگروه مشترک نمایندگان ایران و اتحادیه اقتصادی اورسیا برگزار شده و دو طرف به تشکیل سه کارگروه جدید و تخصصی دراین زمینه رای داده اند.
طبق برنامه ریزی انجام شده این کارگروه ها در حوزه همکاریهای گمرکی اقدامات فنی و استاندارد و اقدامات بهداشتی کار خودرا شروع کردند. همین طور ایران پیشنهاد تشکیل کارگروه بانکی و کارگروه حمل و نقل و ترانزیت میان کشورهای عضو اوراسیا را مطرح کرده که باید دید در آینده چه تصمیمی در رابطه با آنها گرفته می شود.1399/04/30
15:22:57
5.0 / 5
1890
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی