توسعه دستگاهی نوین برای گردش علمی در بدن

توسعه دستگاهی نوین برای گردش علمی در بدن به گزارش نیو وبلاگ آیا می توانید یك كپسول نرم به اندازه سلول كه می تواند به بدن شما وارد شود تا نمونه هایی برای بافت برداری جمع آوری كند و داروها را آزاد كند تصور كنید؟ امكان دارد چنین چیزی در نظرتان غیر ممكن باشد اما این برای دانشمندان مؤسسه پلی تكنیك فدرال لوزان دور از تصور نبوده است و آنها آنرا توسعه داده اند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تکنولوژی نتورکس، "سلمان ساکار"(Selman Sakar) استاد موسسه مهندسی مکانیک اظهار داشت: جز اصلی دستگاه ما یک موتور کوچک صوتی است که ما آنرا با استفاده از چاپگر سه بعدی نانو تولید کردیم. این قطعات از هیدروژل ساخته شده اند. ما با استفاده از شبیه سازی های محاسباتی یک دستگاه ریز پیچیده متشکل از چندین موتور را اختراع کردیم. هیدروژل، ماده ای زیست سازگار است که تقریباً به اندازه بافت انسان سفت است.
ساکار اظهار داشت: دستگاه بعد از ورود به بدن باید از راه دور فعال شود. استفاده از وسایل اتصال دهنده مانند کابل یا لوله بسیار تهاجمی خواهد بود ازاین رو ما از امواج فراصوت برای تحریک ریز موتورهای خاص و دستکاری مایع اطراف استفاده می نماییم.
محققان این مطالعه همینطور مجموعه ای متفاوت از موتورها و مکانیزم ها را هم توسعه داده اند. آنها با ترکیب قطعات مختلف – پمپ ها، محفظه جمع آوری و فیلترها در اندازه های مختلف - دستگاه بافت برداری را طراحی کردند. محققان همینطور دستگاه های متحرکی ساخته اند که توسط جریان سیال تولید شده توسط میکروموتورهای صوتی عمل می کنند.
این دستگاه ها همینطور می توانند برای اهداف درمانی استفاده شوند. پزشکان می توانند با استفاده از امواج فراصوت، از دستگاه برای آزاد کردن دوز خاصی از دارو استفاده کنند. این کار به آنها امکان می دهد تا قسمت خاصی از بدن را درمان کنند و عوارض جانبی را به حداقل برسانند.
منبع:

1399/07/02
11:32:40
5.0 / 5
1619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی