شباهت كووید-۱۹ به بیماری خودایمنی لوپوس

شباهت كووید-۱۹ به بیماری خودایمنی لوپوس پژوهشگران ˮدانشگاه اموریˮ در بررسی جدید خود، شباهت هایی میان كووید-۱۹ و بیماری خودایمنی ˮلوپوسˮ یافته اند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهشگران "دانشگاه اموری"(Emory University) در بررسی موارد شدید کووید-۱۹، فعالیت قابل توجه سلول های ایمنی را مشاهده کرده اند که به بیماری خودایمنی لوپوس شباهت دارد.
یافته های این پژوهش، به آزمایشاتی اشاره دارد که می توانند بعضی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را که به درمان هایی برای تسکین ایمنی بدن نیاز دارند، از بقیه بیماران که شاید نیازی به این نوع درمان نداشته باشند، تفکیک کند. شاید این یافته ها بتوانند این مورد را توضیح دهند که چرا بدن بعضی از افراد مبتلا به کووید-۱۹، پادتن های فراوانی را در مقابل ویروس تولید می کند و این افراد نتایج ضعیف تری می گیرند.
نتایج این پژوهش، با نتایج پژوهش های اخیر مطابقت دارد که نشان می دهند بروز التهاب شدید در کووید-۱۹ امکان دارد تشکیل مراکز اصلی و ساختارهایی که سلول های تولیدکننده پادتن در آنها پرورش می یابند، مختل کند. بررسی پژوهشگران اموری نشان داد که فعالیت "سلول های بی"(B cell) در کووید-۱۹، به فعالیت آنها در بیماری لوپوس شباهت دارد.
سلول های بی، رونوشت هایی از پادتن ها را عرضه می دهند که سیستم ایمنی می تواند به کمک آنها با عفونت مبارزه کند.
پژوهشگران دانشگاه اموری قبل از آغاز همه گیری کووید-۱۹، به بررسی تأثیر لوپوس بر رشد سلول های بی مشغول بودند. "ایگناسیو سانز"(Ignacio Sanz)، از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: ما کاملا بدون جهت گیری وارد این پژوهش شدیم. ما سلول های سه چهارم بیمارانی را که در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند، مورد بررسی قرار دادیم و الگوهای مشابهی را میان آنها و بیماران مبتلا به لوپوس یافتیم.
سلول ها در بیماران مبتلا به لوپوس، به صورت غیرمعمول فعال می شوند و تعادل عادی آنها به هم می ریزد. این مورد اغلب به تولید پادتن هایی منجر می شود که نسبت به سلول های بدن واکنش نشان می دهند و علائمی مانند خستگی، درد مفصلی، بثورات پوستی و مشکلات کلیوی را به همراه دارند.
سانز و گروهش، پادتن ها را در مرحله حاد بیماری مورد بررسی قرار دادند چونکه این کار برای درک واکنش های بلندمدت خودایمنی که به بروز نشانه های بیماری منجر می شود، مهم می باشد.
یافته های این پژوهش به مطرح کردن این ایده می پردازند که بیماران کووید- ۱۹ هم باید مورد ایمنی درمانی قرار بگیرند و داروهای ضد التهاب مصرف کنند.
این پژوهش، در "Nature Immunology" به چاپ رسید.1399/07/19
21:06:26
5.0 / 5
1355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی