نقش آزمایش های سریع كووید-۱۹ در شناسایی عفونی ترین موارد كووید-۱۹

نقش آزمایش های سریع كووید-۱۹ در شناسایی عفونی ترین موارد كووید-۱۹ پژوهشگران ˮدانشگاه آکسفوردˮ باور دارند که آزمایش های سریع کووید-19، نقش مهمی در شناسایی عفونی ترین موارد کووید-19 بر عهده دارند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال دیوایس، پژوهشگران "دانشگاه آکسفورد"(Oxford University) دریافته اند که "آزمایش های جریان جانبی"(lateral flow tests) می توانند عفونی ترین موارد کووید-۱۹ را شناسایی کنند.
پژوهشگران با کمک "سرویس سلامت همگانی" انگلستان، به بررسی این مساله پرداختند که چرا تعدادی از افراد، کووید-۱۹ را بسادگی به دیگران منتقل می کنند و آیا آزمایش های جریان جانبی، برای شناسایی عفونی ترین موارد کووید-۱۹ کافی است یا خیر.
آنها دریافتند که هرچه ویروس بیشتری در بینی و گلو شناسایی شود و به عبارتی، بار ویروسی بیشتر باشد، عفونت فرد نیز بیشتر است.
از آنجائیکه افراد دارای بار ویروسی بالاتر، می توانند عفونت را به دیگران منتقل کنند، برای کاهش میزان انتقال بیماری، شناسایی و قرنطینه می شوند.
پژوهشگران خاطرنشان کردند که آزمایش های کووید-۱۹ همچون آزمایش های جریان جانبی، از حساسیت کمتری نسبت به آزمایش PCR استاندارد برخوردار می باشند اما می توانند برای شناسایی سریع افرادی که میزان عفونت آنها بالا است، در دسترس قرار بگیرند تا این افراد سریع تر قرنطینه شوند.
از آنجائیکه می توان این آزمایش ها را در محیط خانه انجام داد و نتایج را در ۳۰ دقیقه به دست آورد، امکان آزمایش کردن افرادی فراهم می شود که بدون علامت هستند و یا بیشتر در معرض خطر مبتلاشدن به کووید-۱۹ قرار دارند.
"تیم پتو"(Tim Peto)، استاد دانشگاه آکسفورد و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: آزمایش های جریان جانبی از ماه نوامبر، مورد توجه کارکنان بیمارستان های ما بوده اند و بیش از ۶۰ هزار مورد آزمایش در بیمارستان ها انجام شده است.
وی ادامه داد: ما توانسته ایم کارکنان دارای علامت و بدون علامت را شناسایی نماییم و به محافظت از بیماران و کارمندان بپردازیم.
پتو افزود: ما می دانیم که آزمایش های جریان جانبی، بی نقص نیستند اما این سبب نمی گردد که از آنها برای کمک کردن به تشخیص تعداد زیادی از بیماران دارای عفونت و پیش گیری از گسترش کووید-۱۹ استفاده نکنیم.1399/11/04
22:15:08
0.0 / 5
845
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی