افزایش ۱۰۰ ترابایتی ترافیك روبیكا در روزهای فاطمیه

افزایش ۱۰۰ ترابایتی ترافیك روبیكا در روزهای فاطمیه به گزارش نیو وبلاگ در ایام پخش زنده هیئت ها در روبیکا، ترافیک این اپلیکیشن بیشتر از ۱۰۰ ترابایت افزایش داشته است.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول هم زمان با شیوع کرونا در کشور، مبادرت به تقویت زیرساخت های ارتباطی و توسعه ظرفیت شبکه کرد تا زمینه عرضه خدمات یکپارچه دیجیتال به اشخاص حقوقی و حقیقی بیشتر از پیش تسهیل شود؛ از دیگر اقدامات این اپراتور تأمین پلتفرم های دورکاری و عرضه سرویسهای ضروری در چارچوب دیجیتال به ارگان ها و مردم بود.
این رویه تا شیوع موج دوم کرونا و تقارن آن با ایام عزاداری ماه محرم ادامه داشت که برگزاری مراسم عزاداری به صورت سنتی سبب بروز نگرانی برای هیئت ها و عزاداران حسینی(ع) شده بود؛ بنابراین همراه اول با شعار تحقق رویای دیجیتال، مبادرت به عرضه اینترنت مجانی و ایجاد بستر مناسب جهت پخش زنده مراسم هیئت های مذهبی کرد.
استقبال گسترده مردمی از این اقدام و شرکت در مراسم سوگواری سالار شهیدان، سبب شد تا بعنوان الگویی موفق در روزهای فاطمیه(س) هم به کار گرفته شود.
همراه اول و روبیکا به مناسبت این ایام، خدمات ویژه ای از قبیل «اینترنت رایگان»، «پخش زنده مراسم»، «راه اندازی هیئت سیار عقیق فاطمی» و «ویژه برنامه باب القبله» را به منظور ترویج شعائر مذهبی و خدمت رسانی به عزاداران فاطمی عرضه کردند.
خروجی مجموع تلاش ها نشان داده است که استقبال از پخش زنده هیئت ها در روبیکا روزبه روز بیشتر شده و در شب چهارم (۲۸ دی ماه) برگزاری آنلاین مراسم ۱۰۰۰ هیئت، به رکورد بیشتر از ۴.۱ میلیون تماشا در روبیکا رسید.
نرخ تماشا در ایام اول تا سوم هم به ترتیب ۱.۷ میلیون، ۲.۸ میلیون و ۳.۴ میلیون به صورت آنلاین و آفلاین بوده است.
طبق اعلام، در آن چهار شب در ساعت ۲۱ تعداد کاربران متصل نسبت به ساعت پیش از آن ۵۰ درصد بیشتر بوده است و در آن بازه زمانی (۲۵ تا ۲۸ دی ماه) ترافیک روبیکا ۱۰۱ ترابایت افزایش یافته است.

۲۱۲۱

1399/11/06
14:38:28
5.0 / 5
792
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی