آسمان خراشی كه با وزش باد می چرخد

آسمان خراشی كه با وزش باد می چرخد یک معمار ترکیه ای پرده از تازه ترین طراحی خود برای یک آسمان خراش برداشته است که قادر می باشد با وزش باد بچرخد و از چرخش خود انرژی الکتریکی تولید نماید.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در صورتیکه مهندسی به دانش و تخصصی غیرقابل تصور رسیده است، بنظر می رسد طراحی های آینده نگرانه شبیه به فیلم های علمی-تخیلی بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر شده است.
حالا آسمان شهر دبی در امارات متحده عربی که به آسمان خراش هایش مشهور است، در آینده ای نه چندان دور میزبان یک آسمان خراش دیگر با طراحی معمار ترک تبار به نام "هایری آتاک"(Hayri Atak) خواهد بود که با وزش باد به چرخش درآید.
این آسمان خراش که "برج اسکوال"(Squall Tower) نام نهاده شده است، بتازگی در وب سایت و حساب های کاربری این معمار ترکیه ای در شبکه های اجتماعی رونمایی شده است و نمای گسترده ای از این برج را ارائه می دهد.
طراحی "برج اسکوال" که حاصل همکاری "هایری آتاک"، "کان کلیداک"، "بوشرا کوکسل" و "کبری تورک" است، یک پروژه مفهومی است که سه پارامتر مختلف را به مناسب ترین روش ترکیب کرده است. این معماران از توربین های عمودی بادی الهام گرفته اند و این برج برخلاف آسمان خراش هایی که در مقابل وزش باد مقاومت می کنند، با آن به حرکت درمی آید.


این برج دارای سه قسمت روبان شکل است که برای چرخش آهسته و با سرعت ثابت طراحی شده اند. این سه بخش حول یک محور مرکزی می گردند، جایی که شاخه های گوناگون بیرون آمده از محور مرکزی همه چیز را به هم متصل می کنند.
طراحان می گویند: چرخش این برج با حداقل میزان اعوجاج به لطف طراحی هر قسمت روبان شکل امکانپذیر خواهد بود.
این برج با یا بدون وزش باد در هر ۴۸ ساعت یک دفعه بطور کامل می چرخد و به ساکنان خود این امکان را می دهد تا دید کاملی به شهر دبی داشته باشند.
"آتاک" می گوید که این برج حتی قادر خواهد بود که مستقل از جهت وزش باد عمل کرده و چرخش خودرا تکمیل کند و انرژی الکتریکی تولید نماید.
"برج اسکوال" دارای یک سکوی مخصوص فرود و برخاست بالگرد بر فراز محور مرکزی خود است که به مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان امکان می دهد با بالگرد از قسمت بالا به آن دسترسی داشته باشند.
هم اکنون معین نیست که ساخت و ساز "برج اسکوال" از چه زمانی شروع خواهد شد و اینکه اصلا ساخته خواهد شد یا خیر، اما اگر این برج ساخته شود، بطور قطع در لیست شگفتی های مهندسی جهان قرار خواهد گرفت.1399/11/07
13:25:43
0.0 / 5
1183
تگهای خبر: پروژه , جهان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی