مریخ نورد استقامت با موفقیت روی سطح مریخ نشست

مریخ نورد استقامت با موفقیت روی سطح مریخ نشست به گزارش نیو وبلاگ مریخ نورد ˮاستقامتˮ ناسا با موفقیت روی سطح مریخ فرود آمد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، مریخ نورد استقامت(preserverance) که اندازه ای مشابه یک خودرو دارد و پیشرفته ترین رباتی است که تابحال به سیاره ی سرخ فرستاده شده بعد از هفت دقیقه ترس و اضطراب امروز در تاریخ ۱۸ فوریه ساعت ۴ بعدازظهر به وقت منطقه ی زمانی شرقی و ۲۱ گرینویچ(۰۰: ۳۰ صبح ایران) به آرامی در دهانه ی ۴۵ کیلومتری جزرو فرود آمد.
پس از انجام بررسی های سخت افزاری، "استقامت" کار خویش را آغاز خواهد نمود و به جستجوی مریخ برای یافتن حیات و جمع آوری و ذخیره ی نمونه سنگ هایی برای بازگردادن به زمین خواهد پرداخت.
ناسا خبر فرود مریخ نورد استقامت را در ساعت ۳: ۵۵ دقیقه پس از ظهر و ۲۰: ۵۵ گرینویچ(۰۰: ۲۵ صبح ایران) دریافت کرد. حدود ۱۱ دقیقه پس از فرود حقیقی چونکه مدت زمانی طول می کشد تا سیگنال ها به سطح زمین برسند.
این خبر سبب ایجاد جشن و سرور در آزمایشگاه پیش رانش جت در جنوب کالیفرنیا شد که مأموریت مریخ ۲۰۲۰ را هدایت می کند.
مقامات ناسا می گویند: بدون شک احساس آرامش و هیجان با هم همراه بودند، چونکه موفقیت امروز تضمین شده نبود. در طول دهه ها تنها نیمی از مأموریت های سفر به سطح مریخ به درستی فرود آمده بودند و محل فرود مریخ نورد استقامت سخت ترین منطقه ی فرود تابحال بوده است چونکه دارای صخره، تپه های شنی و ماسه و تخته سنگ است.
در واقع این محل دشوار برای فرود نیازمند آن بود که مریخ نورد استقامت دقیق ترین فرود بر روی سیاره ی سرخ را انجام دهد.
این مریخ نورد امروز با کمک دو تکنولوژی جدید به هدف خود رسید. فناوری فرودی که مریخ نورد "Curiosity" در اختیار نداشت. یکی از آنها با نام "range trigger" به این مریخ نورد اجازه داد تا چترش را درست در زمان مناسب باز کند و دیگری به نام "terrain-relative navigation" به آن اجازه داد تا دهانه ی جزرو را بررسی کند و در مقابل خطرات احتمالی هنگام فرود آماده باشد.
این مریخ نورد بعد از فرود بلافاصله دو عکس از سطح مریخ به زمین فرستاد.اتاق کنترل مأموریت استقامت در لحظه فرود کاوشگر
منبع:

1399/12/01
23:46:27
0.0 / 5
987
تگهای خبر: تكنولوژی , ربات , سرور , سیاره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی