متعلقات رك ایستاده

متعلقات رك ایستاده قابلیتهای رك های ایستاده نیز تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رك مورد استفاده دارد.


اصولا رک های ایستاده بیشتر در سازمانها و مراکز دولتی که از تعداد کامپیوتر های زیادی بهره میبرند مورد استفاده قرار میگیرد.

قابلیتهای رک های ایستاده نیز تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رک مورد استفاده دارد که در ادامه و با توجه به دیتیلهای مختلف این مقاله به مرور به هریک از این قابلیتها اشاره میکنیم.

رک  ایستاده در اندازه و سایزهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته و نیز متعلقات مورد استفاده بر روی هر یک از رکها میتواند متفاوت از بکدیگر باشند.

البته لازم به توضیح میباشد که در رک های ایستاده همچون رک دیواری نیز برخی از ملزومات جزیی از متعلقات اصلی و اساسی به شمار رفته و همواره در کنار رک به فروش میرسد.

برخی از متعلقات رک ایستاده

1-     فن رک ، که میتواند نقش بسیار مهم و حیاتی در کنترل دمای هوای داخل رک داشته باشد.

2-     پاور ماژول رک، پاور رک که در سایزهای مختلف بنا به نیاز مصرف کنندگان از دو پورت تا 8 پورت معملا ارائه میگردد و برق تمامی دستگاههای مورد استفاده در رک را تامین مینماید.

3-     کنترل دما : این وسیله با توجه به تنظیمات و امکاناتی که دارد میتواند هوای داخل رک را کنتر ل کرده و حتی در مواقع ضروری امکان فعال کردن فن های بیشتر یا اعلام آلارم به علت بالا بودن دمای هوای را دارد.

4-     نگهدارنده کابل- این وسیله کاربردی و مهم در آرایش بندی داخلی رک نقس بسیار مهمی را  ایفا نموده جزیی از جزای همه رک بشمار میرود.

 

رک های استاده در ابعاد مختلف از جمله رک های ایستاده 18 یونیت 22  یونیت 27 یونیت 32 یونیت 37 یونیت 40 یونیت و 42 یونیت میباشد که هر یک با توجه به نیاز مشتری مورد استفاده قرار میگیرد.

 

ساختار رکهای ایستاده به شکی میباشد که ستونهای داخلی باعث گردیده است تا پچ پنل و سایر تجهیزات وابسته دیگر قابل تنظیم بوده و به راحتی میتوان با توجه به نیاز فضای داخلی رک جایگاه آنهارو تغییر داد.

نکته بسیار مهم و حیاتی در آرایش بندی رکهای ایستاده موقعیت و جایگاه سرور مورد استفاده در آن میباشد.

سرورها به دو صورت رکمونت و ایستاده در رک قرار گرفته که با توجه به نوع استقرار سرور شکا آرایش داخلی رک های ابستادده نیز متغیر میباشد.

سرورهای رک مونت که به صورت افقی در رک قرار گرفته و گاها امکان این که بر روی سینی قرار گیرد وجود دارد و با این تفاسیر سینی استفاده شده در زیر رک نیز باید حتما مشبک بوده و امکان تهویه هوا در اطراف سرور وجود داشته باشد.

در حالت دوم سرور به صورت ایستاده در رک قرار گرفته و در این صورت باید استفاده مناسب از فن در بدنه و سقف رک ها را مد نظر قرار داده و جایگاههایفن ها باید به شکل باشد که به بهترین شکل ممکن باعث تهویه هوا گردد.

 

با توجه به موارد فوق و نقش موثر متعلقات رک در سلامت و طول عمر سرور  ساختار داخلی رک بسیار مهم و نوع ارایش داخلی نیز امری مهم تلقی مینماید در بخش فنی و خدمات پس از فروش نت شبکه با تکیه بر تجربیات بالای نیروهای فنی این بخش همواره در ارائه نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری پیش قدم بوده در جهت کسب رضایت مندی مشتریان خود گام بر میدارد.

امید است در مقالات بعدی اطلاعات کامل و جامع تری برای شما دوستاران ارائه نموده و هر چه بیشتر با تجهیزات شبکه آشنا سازیم.

1400/02/04
22:44:39
0.0 / 5
1007
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی