برنامه چین برای نجات زمین ارسال ۲۳ موشك به فضا!

برنامه چین برای نجات زمین ارسال ۲۳ موشك به فضا! به گزارش نیو وبلاگ محققان چینی می خواهند بیشتر از ۲۰ موشک برای پیشگیری از برخورد یک سیارک  به زمین به فضا بفرستند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، دانشمندان مرکز ملی فضایی چین در شبیه سازی های انجام شده دریافتند که ۲۳ موشک لانگ مارچ۵ با وزن ۹۰۰ تن می توانند از برخورد یک سیارک بالقوه به زمین جلوگیری نمایند و آنرا از مسیر خود منحرف کنند.
موشک لانگ مارچ ۵بی مشابه موشکی است که در ماه مه سالجاری در فضا رها گردید و در نهایت به محلی در اقیانوس هند برخورد کرد.
احتمال برخورد سیارک ها به زمین کم است اما یک سیارک "بنو"(Bennu) با وزن ۷۸ میلیارد کیلوگرم تحت بررسی مقرر است.
سیارک بنو در گروه B سیارک ها دسته بندی می شود که به این معناست که دارای مقادیر زیادی کربن به همراه سایر مواد آلی است و بیشتر از ۴.۵ میلیارد سال قبل شکل گرفته است.
این سیارک می تواند حاوی مولکول هایی باشد که در آغاز تشکیل زمین وجود داشتند و می تواند پایانی بر حیات در زمین هم باشد.
طی سالهای ۲۱۷۵ تا ۲۱۹۹ این سیارک به فاصله ی ۷.۵ میلیون کیلومتری از مدار زمین می رسد و در دسته ی سیارک های خطرناک جای خواهد گرفت. باآنکه احتمال برخورد آن به زمین ۱ در ۲۷۰۰ است اما همچنان سبب نگرانی دانشمندان شده است.
برای منحرف کردن این سیارک به میزان زیادی انرژی جنبشی نیاز است. انرژی هسته ای این خطر را دارد که سیارک را به قطعات کوچک تبدیل کند که همچنان احتمال برخورد آنها به زمین وجود دارد ازاین رو ارسال چندین موشک سه سال پیش از این رویداد گزینه ی کارآمدتری است.
محققان می گویند، موشک های کنونی برای انجام چنین ماموریتی باید کمی بهبود یابند.
ایالات متحده آمریکا هم درحال برنامه ریزی مأموریت مشابهی به نام "HAMMER" است که طی آن ۴۰۰ تن موشک به سمت این سیارک پرتاب خواهد شد. رسیدن آنها به بنو مدت زمان کمتری نیاز دارد. چیزی در حدود دو سال.
باآنکه برنامه آنها هزینه بر تر است و زمان بیشتری برای آماده سازی می خواهد. ایالات متحده برای انجام مأموریت خود باید ۲۵ سال زودتر از خبر برخورد احتمالی آگاه شود این در شرایطی است که چین تنها به یک دهه زمان نیاز دارد.
ناسا هم فضاپیمایی به سمت بنو فرستاده است تا اطلاعات و نمونه هایی از آن جمع آوری کند. انتظار می رود فضاپیمای اسیریس-رکس (Osiris-Rex) در سال ۲۰۲۳ به همراه نمونه های جمع آوری شده به زمین بازگردد.1400/04/18
14:32:59
0.0 / 5
999
تگهای خبر: اطلاعات , دانشمند , فضا , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی