اختصاص اعتبار 1 و نیم میلیون تومانی برای خرید بازنشستگان کشوری

اختصاص اعتبار 1 و نیم میلیون تومانی برای خرید بازنشستگان کشوری مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از انعقاد قرارداد جدید بین این صندوق و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش اطلاع داد که برپایه آن بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری می توانند با اعتبار یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید کنند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد با اشاره به اینکه طرح فروش اعتباری کالاهای مصرفی پیش از این با همکاری فروشگاه های زنجیره ای رفاه برقرار بود، اظهار داشت: با عنایت به درخواست های مکرر بازنشستگان برای افزایش شعبه و مکان های خرید و استفاده از این طرح رفاهی و دسترسی همه بازنشستگان در سرتاسر کشور به مزایای این طرح، تفاهمنامه ای با شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش منعقد شده تا بیشتر از ۲۸۰۰ شعبه این فروشگاه در سرتاسر کشور در طرح خرید اعتباری کالاهای مصرفی مورد استفاده بازنشستگان و وظیفه بگیران قرار گیرد.
وی اضافه کرد: سقف خرید اعتباری در این تفاهمنامه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که اقساط آن طی سه ماه، با اقساط مساوی و بدون کارمزد از حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران عزیز کسر خواهد شد.
مرتضایی عنوان کرد: طرح جدید که با فروشگاه های افق کوروش اجرا می شود، بدون کارمزد است؛ همینطور در این طرح به جای استفاده از چهار رقم آخر کد ملی بعنوان رمز، از همان رمز اصلی کارت استفاده خواهد شد. ضمن این که تخفیف ۱۸ درصدی برای خرید محصولات پگاه همچنان برقرار خواهد بود.
وی افزود: در این طرح همینطور شیوه جدیدی در تأمین اعتبار کارت بازنشستگان اجرا می شود که طی آن، هر ماه به میزان مبلغ قسطی که از حقوق بازنشسته برای خرید از فروشگاه افق کوروش کسر می شود به اعتبار وی باردیگر اضافه خواهد شد.
به گفته مرتضایی، به این مفهوم که اعتبار این طرح صفر نخواهد شد و بازنشسته و وظیفه بگیر زیرپوشش صندوق می تواند به صورت مستمر از این تسهیلاتِ بدون کارمزد استفاده نماید و اقساط آنرا تا ۳ ماه پس از خرید پرداخت کند، این طرح از اول شهریورماه ۱۴۰۰ در تمامی فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش اجرا و مشمولین این طرح بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری هستند.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: در این طرح هم مانند طرح خرید از فروشگاه های رفاه نیازی به اعلام به صندوق دار و استعلام وجود ندارد و این تسهیلات اعتباری به صورت خودکار در کارت حقوق بانک صادرات این عزیزان تأمین شده است.
مرتضایی فرد خاطرنشان کرد: در صورتیکه فرد از همه اعتبار طرح استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه بهره برده باشد، اقساط بازپرداخت او هم متناسب با میزان استفاده کسر خواهد شد.
وی تصریح کرد: به منظور اطمینان از رجوع و استفاده شخص بازنشسته و وظیفه بگیر زیرپوشش از طرح و پیشگیری از سو استفاده از کارت بازنشستگان، برای خرید اعتباری باید ۵ درصد مبلغ کل خرید به صورت نقدی پرداخت و بعد از آن مبلغ باقیمانده از تسهیلات اعتباری طرح کسر شود.منبع:

1400/06/04
12:55:12
0.0 / 5
523
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی