اولین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان هادی انجام شد

اولین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان هادی انجام شد اولین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی عصر دوشنبه در مجتمع ورزشی فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا شد.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، غلامحسین زمان آبادی دبیر اولین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی اظهار داشت: باید جوانان این کشور برمبنای ایمان اخلاق و پهلوانی ترییت پیدا کنند.
وی اضافه کرد: پهلوانانی در کشور داریم اما کمتر به این مساله پرداخته شده است. پهلوانان پوریای ولی، غلامرضا تختی و شهدا به ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از پهلوانان و الگوهای جوانان بوده اند.
دبیر اولین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی اشاره کرد: امروز الگویی معرفی خواهد شد که زیاد رسانه ها به آن نپرداخته اند اما از دل مردم جوشیده و از قهرمانان و پهلوانان بوده و الگویی برای جوانان و نسل آینده ایران اسلامی شده است.
زمان آبادی اظهار داشت: سال آینده دومین جشنواره اخلاق و مرام شهید هادی با حضور ورزشکاران و قهرمانان و پهلوانان به طور مردمی برای الگو و توسعه اخلاقی جوانان انجام خواهد شد.
عودتیان مدیر عامل مجموعه فرهنگی خاتم الاوصیا نیز درنخستین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی اظهار داشت: این رویداد با نام مقدس ابراهیم هادی می خواهد بگوید مدل پهلوانان ایرانیها در دنیا با مرام از خود گذشتگی و ایثار هم راه است.
پهلوان بسیجی ابراهیم هادی از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشور است.
او در اول اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان به دنیا آمد؛ ابراهیم چهارمین فرزند خانواده بود و در نوجوانی طعم تلخ یتیمی را چشید، از آنجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را پیش برد.
ابراهیم دوران دبستان را به مدرسه طالقانی رفت و دبیرستان را نیز در مدارس ابوریحان و کریم خان گذراند.
وی در سال ۵۵ توانست به دریافت دیپلم ادبی دست پیدا کند. از همان سالهای پایانی دبیرستان، مطالعات غیر درسی را نیز شروع کرد؛ حضور در هیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر مرحوم علامه «محمدتقی جعفری» بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم مؤثر بود.
این شهید جاویدالاثر، در دوران پیروزی انقلاب شجاعت های خیلی از خود نشان داد؛ همزمان با تحصیل علم به کار در بازار تهران مشغول بود و بعد از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و پس از آن به آموزش پرورش منتقل شد.
یکی از کارهای ابراهیم انتقال مجروحان و شهدا از منطقه به عقب جبهه بود. گاهی اوقات پیکرهای مطهر شهدا در ارتفاعات بازی دراز بر شانه های ابراهیم می نشست تا به دست خانواده هایشان برسد.
خانواده شهیدان ورزش، مدیران فرهنگی، بانوان، پهلوانان و قهرمانان ورزش کشور همچون حسین رضا زاده و سردار اجرلو مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پولادگر رییس فدراسیون تکواندو در اولین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی حضور داشتند.
در جشنواره اخلاق و مرام هادی پهلوان شهید ابراهیم هادی ۶ نفر از قهرمانان کشور پهلوان شناخته شدند و نماد یادبود شهید ابراهیم هادی را دریافت نمودند.
ورزشکاران باستانی در این مراسم به اجرای ورزش باستانی پرداخته و مورد توجه حاضران قرار گرفتند.
جشنواره اخلاق و مرام شهید هادی در صفحات مجازی و شبکه های اجتماعی استقرار یافته و قابل دسترسی همگان خواهد بود.


1400/08/03
21:58:40
0.0 / 5
286
تگهای خبر: بازی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی