امکان حس کردن اشیا در نمایشگرهای لمسی جدید!

امکان حس کردن اشیا در نمایشگرهای لمسی جدید! نیو وبلاگ: پژوهشگران آمریکایی تلاش می کنند نوع جدیدی از نمایشگرهای لمسی را توسعه دهند که امکان احساس کردن اشیا را با لمس کردن آنها فراهم آورند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از نانومگزین، پژوهشگران بخش مهندسی مکانیک "دانشگاه تگزاس ای اندام"(Texas A&M) تلاش می کنند تا تعامل میان انگشت و دستگاه های لمسی را بهبود ببخشند و امیدوار هستند که با این کار به پیشرفت فناوری ورای حس کردن و و واکنش دستگاهها نسبت به لمس انگشت کاربر کمک کنند.
هدف نهایی از توسعه رابطه میان انسان و ماشین، این است که دستگاه های لمسی با مجهز شدن به توانایی تقلید حس کردن اشیای فیزیکی، یک تجربه غنی تر از لامسه را در اختیار کاربران قرار دهند. "سینتیا هیپول"(Cynthia Hipwell)، سرپرست این پژوهش، نمونه هایی از پیاده سازی این طرح را در حوزه های گوناگون، از یک پلت فرم فراگیر واقعیت مجازی گرفته تا رابطه های نمایشی لمسی را که در خودرو یا برای خرید مجازی به کار می روند، بیان نمود.
هیپول در این زمینه اظهار داشت: این فناوری به شما امکان می دهد تا بافت ها، دکمه ها، اسلایدها و دستگیره ها را روی صفحه نمایش احساس کنید. از این فنآوری می توان در نمایشگرهای لمسی بهره برد اما مزیت قابل توجه آن، کمک کردن به کاربر در احساس کردن بافت پارچه و سایر محصولات هنگام خرید آنلاین است.
وی ادامه داد: لمس کردن صفحه نمایش لمسی، هم اکنون بیشتر به نفع صفحه نمایش است تا کاربر. با ظهور و اصلاح فناوری پیچیده لمسی، رابطه میان کاربر و دستگاه می تواند بیشتر بصورت متقابل درآید.
هیپول افزود: افزودن لامسه بعنوان یک ورودی حسی، نهایتاً می تواند به غنی شدن فضای مجازی بیانجامد و بار ارتباطی را که هم اکنون بر دوش صدا و تصویر است، کم کند.
وی افزود: هنگامی که تجربیات مجازی را بررسی می نماییم، در می یابیم که آنها بیشتر صوتی و تصویری هستند و ما می توانیم بار صوتی و تصویری را دریافت نماییم. امکان وارد کردن توانایی لامسه به رابطه میان انسان و ماشین می تواند قابلیت و واقع گرایی بیشتری را به همراه داشته باشد و بار اضافه را کم کند. از تاثیر فناوری لمسی می توان برای جلب توجه کاربر بهره برد تا انجام دادن کارها، ساده تر شود.
هیپول و گروهش با بررسی مولتی فیزیک رابطه میان انگشت کاربر و دستگاه، این پژوهش را پیش می برند. این رابطه به شکل باورنکردنی پیچیده است و باتوجه به کاربران و شرایط محیطی مختلف تغییر می کند.
هیپول اظهار داشت: ما درحال بررسی اثرات "الکترووتینگ"(Electrowetting)، "الکتروستاتیک"(Electrostatics)، تغییر در خاصیت های انگشت، خاصیت های ماده، هندسه سطح ابزار، مکانیک تماس، حرکت سیال و انتقال بار الکتریکی هستیم تا بفهمیم که ابزار را به چه صورت طراحی نماییم تا قابلیت اطمینان و عملکرد بیشتری داشته باشد. هدف نهایی ما، ابداع مدلهای پیش بینی کننده است که بیشترین اثر لمسی و حداقل حساسیت را نسبت به تغییرات کاربر و محیط دارند.
هیپول باتوجه به محصولات درحال توسعه پیش بینی می کند که مصرف کنندگان در چند سال آینده، شاهد پیاده سازی عناصر ابتدایی در دستگاه های رایج باشند.
وی ادامه داد: من باور دارم که عناصر ابتدایی، تا پنج سال آینده در دسترس باشند. این موضوع، نتیجه بلوغ فناوری و نحوه توسعه آن، نحوه واقعی شدن و نحوه گسترش آنست.
این پژوهش، در مجله "Advanced Materials" به چاپ رسید.
منبع:

1400/08/05
17:52:59
0.0 / 5
516
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی