ترک اعتیاد میمون ها با کمک یک هورمون

ترک اعتیاد میمون ها با کمک یک هورمون نیو وبلاگ: دانشمندان روشی ابداع نموده اند که مصرف الکل در میمون ها را تا 50 درصد می کاهد و می تواند بطور بالقوه راهی برای حل این مشکل در انسان ها باشد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسکای، میمون های وروت به سبب داشتن چندین خاصیت مشابه انسان برای پژوهشگران گونه های کلیدی هستند همچون این خاصیت ها می توان به مصرف الکل اشاره نمود به شکلی که گاهی این نوشیدنی ها را می دزدند.
تحقیقات جدید نشان داده است که یک هورمون به نام فاکتور رشد فیبروبلاست ۲۱ به اختصار FGF۲۱ که توسط کبد تولید می شود می تواند با موفقیت مصرف الکل در میمون ها و موش ها را سرکوب کند.
به گزارش پژوهشگران در مجله ی Cell Metabolism، پستانداران مدت ها پیش از آن که انسان ها روشی برای تقطیر الکل پیدا کنند از الکل میوه های تخمیر شده استفاده می کردند و از آنجائیکه مصرف الکل بر سلامت و بقا اثر منفی می گذارد، سیستم های فیزیولوژیکی مختلفی برای تشخیص و تنظیم مصرف الکل در پستانداران تکامل یافته است.
دانشمندان دانشگاه آیووا و دانشگاه کوپنهاگن روشی جدید برای هدف قرار دادن مسیرهای عصبی که به نحوه تنظیم مصرف الکل در پستانداران کمک می نماید، توسعه داده اند.
جمعیت میمون های وروت متشکل از گروهی است که از مصرف الکل اجتناب می کنند، گروهی که بطور متوسط مصرف می کنند و دسته ای که مصرف کننده شدید الکل هستند.
پژوهشگران عادات نوشیدن ۲۰ میمون نر را به مدت چهار روز روزانه چهار ساعت امکان نوشیدن الکل داشتند زیر نظر گرفتند.
بعد از آن میمون ها را به دو دسته تقسیم کردند، گروهی دارونما دریافت می کردند و گروه دیگر درمان هورمونی FGF۲۱ را دریافت نمودند.
میمون هایی که این درمان یا دریافت کرده بودند ۵۰ درصد کمتر از قبل به مصرف الکل پرداختند. این مساله نشان میدهد که این درمان می تواند مصرف الکل را سرکوب کند.
منبع:

1400/11/14
23:34:49
0.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی