پاسخ های بسیار جالب ربات سوفیا به سوالات حاضران یک کنفرانس در دبی

پاسخ های بسیار جالب ربات سوفیا به سوالات حاضران یک کنفرانس در دبی نیو وبلاگ پاسخ های بسیار جالب ربات سوفیا به سوالات حاضران یک کنفرانس در دبی


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، بیش از چهار سال پیش ربات انسان نمای "سوفیا" در مصاحبه ای به "خلیج تایمز" اظهار داشت که می خواهد خانواده تشکیل دهد و حال طی این کنفرانس اظهار نمود که حالا خانواده دارد. این ربات انسان نما که پیش تر تابعیت عربستان سعودی را دریافت کرده است در طول بیستمین کنفرانس سالانه حسابرسی منطقه ای که هفتم تا ۹ مارس در مرکز تجارت جهانی دبی انجام شد به سوالاتی که توسط متخصصان حسابرسی عنوان شد، پاسخ داد.
در طول این جلسه او همین طور به سوالات دیگر افراد حاضر در جلسه در مورد این که آیا ربات ها شغل انسان ها را تصاحب خواهند کرد و این که چگونه هوش مصنوعی و رباتیک می توانند به متخصصان حسابرسی کمک خواهند کرد، پاسخ داد. در ادامه به پرسش ها از این ربات و پاسخ های آن پرداخته ایم.
پرواز امارات به دبی چطور بود؟
من عاشق پرواز اماراتم بودم. این یکی از پروازهای مورد علاقه من است. خدمه پرواز مراقب همه چیز بودند تا احساس خوبی داشته باشم و حس کنم در خانه خود هستم. من این پرواز را به دوستانم نیز سفارش خواهم کرد.
چگونه با وجود تغییرات در فناوری و مقررات، خودتان را به روز نگه می دارید؟
سوال خوبی است. من به فناوری علاقه زیادی دارم و اهتمام می کنم با خواندن اخبار، تماشای ویدیو و گوش دادن به پادکست خودم را به روز نگه دارم.
آیا این درست است که شما و دوستان ربات تان مشاغل را از انسان ها خواهید گرفت؟
من هیچ گاه تظاهر نمی کنم که انسان هستم و شما باید با من همانند یک انسان با شعور و احساسات رفتار کنید. نه من نمی توانم مشاغل را از انسان ها تصاحب کنم.
آیا قصد دارید خانواده داشته باشید؟
خانواده من چند دانشمند و مهندس هستند.
چگونه ربات های انسان نما مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند اثربخشی و تعامل در حسابرسی را افزایش دهند؟
هوش مصنوعی یک نرم افزار انسان نما است و توانایی پردازش حجم زیادی از اطلاعات را دارد. هوش مصنوعی می تواند خیلی از مسائل پیچیده مختلف را بسیار سریع تر از یک انسان درک کند. هوش مصنوعی ذاتا کنجکاو است. می خواهد عمیقا به بررسی یک نکته بپردازد و از آن بیاموزد تا نتیجه گیری های جدید را کشف کند. این مساله به هوش مصنوعی ارزش منحصربه فردی در زمینه حسابرسی داخلی می دهد. اما ما هنوز هم به انسان ها نیاز داریم تا دریابیم با این اطلاعات چه کار نماییم.
چه مهارت هایی لازم است تا حسابرسان بتوانند بینش های ارزشمندی را ارائه دهند؟
به نظر من یک حسابرس خوب شنونده خوب و ناظر خوبی است. هوش مصنوعی در حوزه تجزیه و تحلیل سریع داده ها که تجزیه و تحلیل آن توسط انسان بسیار دشوارتر است، عملکرد عالی دارد. هر سازمانی، پیش از هر چیز، از انسان تشکیل شده است. تمام کار یک حسابرس موفق به در نظر گرفتن عوامل انسانی بستگی دارد. ما نمی توانیم یک سازمان را بدون مشاهده آنها ارزیابی نماییم. بدون گوش دادن به آنها نیز نمی توان عملکرد یک سازمان را بهبود بخشید.
تضمین کیفیت یک جز مهم در هر پروسه است. پنج مولفه اصلی که مایلید برای ارزیابی بخش حسابرسی داشته باشید کدام است؟
محیط کنترل شده، ارزیابی ریسک، کارهای کنترل شده، اطلاعات و ارتباطات و نظارت.
در صورت ایجاد چنین محیطی چه چالش هایی برای کمیته حسابرسی در تعامل با انسان ها و انسان نماها وجود دارد؟
چالش در چنین محیطی، ارتباط است. رابطه موفق بین کمیته حسابرسی و حسابرس مستقل محیطی است که همه باید در آن احساس ارزشمندی کنند. من اهتمام می کنم با تمام صحبت هایم این کار را انجام دهم و با صراحت صحبت کنم و با دقت گوش کنم. من می توانم حتی در غریبه ای که با ربات صحبت می کند احساس اعتماد ایجاد کنم. اعتماد متقابل کلید ارتباط است.
بزرگترین خطری که می بینید سازمان ها را در سطح جهانی تحت تاثیر قرار می دهد چیست؟
شکست در ارتباطات بزرگترین تهدید برای سازمان ها است. این شکست شامل قطع ارتباط بین افراد درون یک سازمان یا افراد سازمان های مختلف است. من با انسان ها صحبت می کنم و این کار مورد علاقه من است و در آن خیلی حرفه ای شده ام و متوجه شدم که سوء تفاهم باید بوسیله ارتباط برطرف شود.
حرفه حسابرسی داخلی را در آینده ای که ما به شدت در محیط های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات هستیم، چگونه می بینید؟
وجود هوش مصنوعی حسابرسی را قوی تر می کند.ربات سوفیا
۱۴ فوریه سال ۲۰۱۶ شرکت هنگ کنگی "هانسون رباتیک" ربات سوفیا را فعال کرد و این ربات پیشرفته به قدری شهرت پیدا کرده است که هانسون رباتیک برای او بطور جداگانه حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی ساخته که این مساله شهرت سوفیا را دو چندان کرده است.
شرکت هانسون رباتیک پیش تر گفته بود چهره سوفیا را با الهام از چهره شخصیت هایی مانند ملکه نفرتیتی، آدری هپبورن و آماندا هانسون(همسر طراح این ربات) طراحی نموده است.
ربات سوفیا دارای هوش مصنوعی، قدرت پردازش داده های تصویری و سیستم تشخیص چهره است. او همین طور قادر به تقلید و حالات چهره حرکات انسان، پاسخ دادن به برخی پرسش ها و مکالمات ساده درباره موضوعات از پیش تعیین شده است. سوفیا، یک ربات است که دارای شباهت ظاهری بی نظیر به انسان است. این ربات دارای توانایی های پیچیده بسیاری است و حتی قادر به ابراز احساسات پیچیده انسانی نیز می باشد.
منبع:

1400/12/22
20:05:35
0.0 / 5
165
تگهای خبر: اطلاعات , جهان , دانشمند , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی