کوتوله های سفید در عکس روز ناسا

کوتوله های سفید در عکس روز ناسا ناسا در عکس روز خود تصویری از کوتوله های سفید منتشر نمود که توسط تلسکوپ فضایی هابل به ثبت رسیده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، دانشمندانی که منشا کهکشان ما را شناسایی می کنند، می توانند این احساس را داشته باشند که باستان شناسان، کیهان هستند و بلوک های سازنده کهکشان ما در ایام اول آنرا کشف و شناسایی می کنند.
یکی از راه هایی که ستاره شناسان می توانند درک بهتری از بنیان و اساس منظومه شمسی پیدا کنند، مشاهده ستاره های خیلی قدیمی مانند ستاره های کوتوله سفید است که بقایای بسیار متراکم ستارگانی هستند که زمانی پرجرم بوده اند.
تلسکوپ فضایی هابل تصویری از مجموعه ای از این بناهای کهکشانی را در فاصله ۲۶ هزار سال نوری از زمین ثبت کرده است.
در این تصویر بقایای اولیه از ستارگانی دیده می شود که در یک مقیاس زمانی کیهانی به سرعت و در کمتر از ۲ میلیارد سال شکل گرفته اند.


ناسا اعلام نمود: از آنجا که ما مکان این ستاره های کوتوله سفید را میدانیم، میتوانیم بگوییم که این ستاره ها در مقایسه با بقیه کهکشان ها چه قدر سریع و دور حرکت می کنند.
کوتوله سفید گونه ای از اجرام فضایی است. ماده تشکیل دهنده کوتوله های سفید به اندازه ای به هم فشرده است که یک فنجان از آن صدها تن وزن دارد. کوتوله های سفید، که تعدادشان در کهکشان ما نسبتاً زیاد است، آخرین مرحله تکامل خیلی از ستاره ها هستند. ستاره هایی که جرم شان تقریباً معادل جرم خورشید یا کمتر از آنست، به احتمال زیاد همگی به کوتوله سفید تبدیل می شوند.1401/01/06
14:22:00
0.0 / 5
255
تگهای خبر: تلسكوپ , دانشمند , فضا , كهكشان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی