کشف جدیدی که می تواند به درمان آسم کمک نماید

کشف جدیدی که می تواند به درمان آسم کمک نماید نیو وبلاگ: بررسی جدید پژوهشگران استرالیایی، کشف مهمی را نشان میدهد که می تواند به ارائه یک درمان مؤثرتر برای آسم کمک نماید.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از میراژ، پژوهش جدیدی که به سرپرستی "دانشگاه ادیث کوان" (ECU) استرالیا انجام شده است، کشف مهمی را گزارش می دهد که می تواند به ارائه درمان های مؤثرتری برای ۲۶۲ میلیون نفر مبتلا به آسم در جهان بینجامد.
این پژوهش نشان میدهد که مبتلایان به آسم شدید در مقایسه با افراد مبتلا به آسم خفیف تا متوسط و افراد سالم، دارای مشخصات بیوشیمیایی متمایزی در ادرار خود هستند.
پژوهشگران در این پروژه موسوم به "U-BIOPRED"، نمونه های ادرار بیش از ۶۰۰ شرکت کننده در ۱۱ کشور را مورد بررسی قرار دادند تا شدت های مختلف آسم را بهتر شناسایی و درک کنند.
این گروه پژوهشی، نوع خاصی از متابولیت به نام "کارنیتین" (Carnitine) را کشف کردند که در مبتلایان به آسم شدید کاهش پیدا می کند. کارنیتین، نقش مهمی را در تولید انرژی سلول و واکنش های ایمنی بر عهده دارد. تحلیل های بیشتر نشان داد که متابولیسم کارنیتین در افراد مبتلا به آسم شدید، پایین تر است.
این یافته های جدید، به پژوهشگران کمک خواهند کرد تا روی درمان های جدید و مؤثرتری برای آسم کار کنند.
دکتر "استیسی رینکه" (Stacey Reinke)، پژوهشگر دانشگاه ادیث کوان، اظهار داشت: بهبود درمان آسم، یک نیاز مهم است. آسم، ۲.۷ میلیون استرالیایی را تحت تاثیر قرار داده و در سال ۲۰۲۰، حدود ۴۱۷ مورد مرگ ناشی از آسم در استرالیا رخ داده است. آسم شدید زمانی رخ می دهد که آسم به رغم استفاده از سطوح بالای یک یا چندین دارو، کنترل نشده باشد. برای شناسایی و توسعه گزینه های درمانی جدید، ابتدا باید مکانیسم های زمینه ای بیماری را بهتر بشناسیم.
یکی از راه های انجام دادن این کار، بررسی مشخصات شیمیایی بدن یا "متابولوم" (Metabolome) است که تصویری فوری را از وضعیت فیزیولوژیکی فعلی شخص فراهم می آورد و بینش مفیدی را در مورد فرآیندهای بیماری ارائه می دهد.
"رینکه" افزود: در این مورد، ما توانستیم از متابولوم ادراری افراد مبتلا به آسم برای شناسایی تفاوت های اساسی در متابولیسم انرژی استفاده نمائیم که می تواند هدفی برای مداخلات جدید در کنترل آسم باشد.
وی ادامه داد: بررسی مستقیم ریه ها می تواند کاری دشوار و تهاجمی باشد، اما خوشبختانه آنها حاوی رگ های خونی زیادی هستند. بنابراین، هرگونه تغییر بیوشیمیایی در ریه ها می تواند به جریان خون راه یابد و سپس بوسیله ادرار دفع شود.
این موارد، نتایج اولیه هستند؛ اما ما به بررسی متابولیسم کارنیتین ادامه خواهیم داد تا ظرفیت آنرا به عنوان یک هدف جدید برای درمان آسم ارزیابی نماییم.
این پژوهش در "European Respiratory Journal" به چاپ رسید.
منبع:

1401/04/14
10:17:03
0.0 / 5
193
تگهای خبر: پروژه , پژوهش , پژوهشگر , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی