توسط مركز فضایی محمد بن راشد دبی صورت می گیرد

شبیه سازی مریخ در متاورس

شبیه سازی مریخ در متاورس به گزارش نیو وبلاگ، مرکز فضایی محمد بن راشد در دبی(MBRSC) بعنوان بخشی از برنامه های این کشور برای ساخت یک مستعمره در مریخ تا سال ۲۱۱۷ درحال توسعه یک پروژه بزرگ برای شبیه سازی زندگی در مریخ در متاورس است.به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از العربیه، استعمار مریخ برای سال ها بخشی از اهداف برنامه های فضایی جهان بوده و امارات متحده عربی برنامه هایی برای ساخت یک شهر کامل در مریخ تا سال ۲۱۱۷ دارد.
حالا مرکز فضایی محمد بن راشد با همکاری مرکز "BEDU" که پیشگام در فناوری های وب۳(Web۳) و مستقر در دبی است، دست به توسعه "متاورس ۲۱۱۷"(۲۱۱۷ Metaverse) زده است که شامل تجربه مجازی حضور در فضا و پا گذاشتن بر سیاره سرخ می شود و همینطور دانشی در مورد چالش های اکتشاف و استعمار مریخ عرضه می کند.
عدنان الرئیس(Adnan al-Rais)، مدیر برنامه مریخ ۲۱۱۷ در مرکز فضایی محمد بن راشد می گوید: از آنجاییکه ما به مقاصد چالش برانگیزتری برای اکتشاف توسط انسان و ربات ها می اندیشیم، ایده های نوآورانه برای رسیدن به نقاط عطف جدید ضروری خواهد بود.
امارات در سال ۲۰۱۷ برنامه های خویش را برای ایجاد یک کلنی انسانی در سیاره سرخ طی ۱۰۰ سال آینده اعلام نمود.
از آن زمان تاکنون، این مرکز فضایی، فضاپیمای هوپ(Hope) خویش را برای مطالعه جو مریخ به فضا فرستاده و درحال ساخت یک شهر علمی بزرگ ۱۳۶ میلیون دلاری در دبی است که شرایط مریخ را شبیه سازی می کند.
این کشور همینطور می خواهد تا اواخر سالجاری یک ماه نورد را روی سطح قمر زمین فرود بیاورد.
مرکز فضایی محمد بن راشد با کارشناسان "BEDU" کار خواهد نمود تا در ایده پردازی، توسعه خلاقانه و تجسم عناصر "متاورس ۲۱۱۷" به همکاری بپردازند.
امین الزرونی(Amin al-Zarouni)، مدیرعامل "Bedu"، می گوید: امارات متحده عربی در سرتاسر جهان بعنوان یک پیشگام شناخته شده است. ما از شراکت با مرکز فضایی محمد بن راشد هیجان زده هستیم و مفتخریم که این ماجراجویی را با استفاده از قدرت جدید ترین و بهترین فناوری ها در اینجا روی زمین ایجاد نماییم.
برنامه فضایی امارات تنها برای انجام مأموریت صورت نمی گیرد، بلکه سبب ایجاد شغل هم می شود. این بخش با بیشتر از ۵۷ شرکت فضایی و پنج مرکز تحقیقاتی علوم فضایی در امارات متحده عربی بیشتر از ۳۲۰۰ شغل بوجود می آورد.
منبع:

1401/06/30
23:06:14
0.0 / 5
172
تگهای خبر: پروژه , تحقیقات , جهان , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی