3، 500 دلار برای 2 هفته زندگی در شبیه ساز فضایی

3، 500 دلار برای 2 هفته زندگی در شبیه ساز فضایی نیو وبلاگ: آژانس فضایی ژاپن به كسانی كه برای دو هفته زندگی در ایستگاه فضایی شبیه سازی شده داوطلب شوند، مبلغ 3، 500 دلار پرداخت می كند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، آژانس اكتشافات هوافضای ژاپن(JAXA) به افراد این فرصت را می دهد كه در آزمایش های فضایی مشاركت داشته باشند.
این آژانس 3500 دلار به داوطلبان پرداخت می كند تا دو هفته در ایستگاه فضایی شبیه سازی شده زندگی كنند.
به این ترتیب آژانس فضایی ژاپن ضمن فراهم كردن فرصت درآمدزایی برای عموم مردم، آزمایشات خویش را هم پیش می برد. مردم می توانند به مدت دو هفته در یك ایستگاه فضایی شبیه سازی شده وقت بگذرانند و 380 هزار ین یا 3500 دلار درآمد كسب كنند.
این آزمایش برای شبیه سازی محیط در فضا طراحی شده است.
آژانس فضایی ژاپن به دنبال 8 نفر برای صرف 13 شب و 14 روز در ایستگاه فضایی شبیه سازی شده روی زمین است كه برای شبیه سازی شرایط واقعی در فضا طراحی شده است.
دانشمندان در حال كوشش برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در نشانگرهای دقیق استرس در فضانوردان هستند كه باید برای مدت طولانی در فضا محدود شوند.
كسانی كه انتخاب می شوند در مركز فضایی "تسوكوبا"(Tsukuba) قرنطینه خواهند شد. شركت كنندگان اجازه همراه داشتن هیچ یك از وسایل شخصی خویش را نخواهند داشت و از آنها خواسته خواهد شد تا وظایف مختلفی انجام دهند.
در طول آزمایش، سطح استرس آنها اندازه گیری خواهد شد. وظایف برای شبیه سازی شرایط ایستگاه فضایی بین المللی تنظیم شده است.
برای واجد شرایط بودن در این مطالعه، افراد باید بین 20 تا 55 سال سن داشته باشند و در سلامت كامل باشند.
پس از مطالعه، كسانی كه آزمایش را به آخر برسانند، 3500 دلار دریافت خواهند كرد.
گذراندن مدت طولانی در محیط میكروگرانش می تواند برای انسان مضر باشد. تغییرات زیادی در بدن انسان رخ می دهد. این تغییرات شامل تضعیف عضلات و استخوان ها، اختلال در احساس جهت های بالا و پایین، تغییر در فشار چشم، اختلال در سیستم ادراك و حركت بدن(proprioceptive system) و غیره است.
سیستم ادراك و حركت بدن، موقعیت نسبی بدن شخص و قدرت مورد نیاز برای حركت را كنترل می كند.
فضانوردان با بودن در فضا می توانند قابلیت جهت دهی قسمت های بدن مانند بازوهای خویش را از دست بدهند. این عارضه می تواند به مدت چند روز بعد از ورود به فضا در آنها تولید شود.
جدایی از زندگی روزمره هم سبب استرس می گردد. آزمایش آژانس فضایی ژاپن به منظور تجزیه و تحلیل نحوه زندگی در محیط محدود می تواند بر میزان استرس افراد تاثیر بگذارد.
برای تولید شرایط میكروگرانش روی زمین، ناسا از سقوط آزاد استفاده می نماید.
ناسا برای این آزمایش از هواپیما با پرواز سهمی وار استفاده می نماید تا شرایط میكروگرانش شبیه سازی شود. در حالیكه این شرایط تنها برای مدت كوتاهی(23 ثانیه در هر قوس) شبیه سازی می شود، اما اثرات آن در همین مدت هم می تواند مورد مطالعه قرار گیرد.1396/11/16
15:40:14
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: سیستم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی