کسب رتبه دوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی لایدن در بین دانشگاه های فنی مهندسی ایران

کسب رتبه دوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی لایدن در بین دانشگاه های فنی مهندسی ایران نیو وبلاگ: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی لایدن در میان دانشگاه های فنی مهندسی در جایگاه دوم کشوری  قرار گرفت.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به نقل از مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، نظام رتبه بندی لایدن، نتایج رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا در سال ۲۰۲۴ میلادی خودرا منتشر نمود. در رتبه بندی سال جاری این نظام، تعداد ۴۶ دانشگاه از ایران در جمع ۱۵۰۶ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

براساس رتبه بندی لایدن در سال ۲۰۲۴ ایران با ۴۶ دانشگاه، رتبه اول را در بین کشورهای اسلامی دارد.

لایدن یکی از نظام های معتبر ارزیابی دانشگاهی است که هرساله دانشگاه های برتر دنیا را برمبنای مجموعه پیچیده ای از فاکتورهای معتبر علم سنجی مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می دهد. دانشگاه های جهان با دو دسته شاخص وابسته به اندازه و مستقل از اندازه در قالب ۴ معیار کلی مرجعیت علمی، دیپلماسی علمی، دسترسی آزاد به انتشارات و تنوع جنسیتی در رتبه بندی لایدن مورد ارزیابی قرار می گیرند.

در رتبه بندی لایدن از تولیدات علمی دانشگاه ها در نمایه های پایگاه WoS استفاده شده است. بازه زمانی لحاظ شده در انتشارات دانشگاه ها ۲۰۲۲-۲۰۱۹ و استنادها تا انتهای سال ۲۰۲۳ است.

منبع:

1403/04/19
14:44:39
0.0 / 5
50
تگهای خبر: جهان , دانشگاه , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی