حذف اینترنت حجمی در حال بررسی است

حذف اینترنت حجمی در حال بررسی است به گزارش نیو وبلاگ وزیر ICT در رابطه با ارائه اینترنت نامحدود و حجمی شفاف سازی نمود.


دراردیبهشت ماه ۹۴ معاون تجاری شركت مخابرات استان تهران از انتقال مشتركان اینترنت نامحدود مخابرات به حجمی خبر داده و گفته بود: مشتركین فعلی سرویس ADSL نامحدود شركت مخابرات استان تهران می توانند با همان تعرفه قبلی، در این كمپین شركت كنند.
محمدرضا بیدخام از جمله مزایای این كمپین را افزایش سرعت پهنای باند به ۲ یا ۴ برابر سرعت فعلی، حجم دانلود اضافه رایگان ماهیانه، دانلود شبانه رایگان برای محصولات ستاره دار اعلام كرده و اظهار كرده بود: پرداخت هزینه ها به صورت پس پرداخت (Postpaid) و از طریق قبوض تلفن ثابت از مشتركین دریافت می شود. همچنین هزینه ترافیك اضافی نیز به صورت پس پرداخت بر روی قبوض از مشتری دریافت می شود.
با این حال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اوایل تیر ۹۶ از پایان فروش اینترنت حجمی ای دی اس ال و آغاز ارائه سرویس نامحدود اینترنت تا پایان دولت خبر داده بود.
در آن زمان، این خبر در روزنامه جهان اقتصاد با تیتر«پایان فروش اینترنت حجمی نزدیك است»، منتشر شد.
دراین خبرآمده بود: محمود واعظی درصفحه شخصی خود در شبكه اجتماعی اینستاگرام همزمان با عید سعید فطر وعده داده بود كه موضوع نارضایتی كاربران اینترنت برای اتمام زودهنگام حجم اینترنت ثابت را حل كند.
واعظی گفته بود: همانطور كه وعده دادم بسته های اینترنتی جدید توسط اپراتورها ارایه شده است. از سوی دیگر به منظور حمایت از تولیدات داخلی و رعایت حقوق مصرف كنندگان از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواستم كه با بررسی شرایط بازار مصوبه ای برای خاتمه دادن به فروش اینترنت حجمی در بازار اینترنت ثابت و آغاز ارایه سرویس نامحدود اینترنت تهیه شود.
وی اضافه كرده بود: این مصوبه باید قبل از پایان دولت یازدهم به تصویب كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برسد.
روزگذشته اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شائبه ارائه اینترنت نامحدود ثابت از مردادماه توضیحاتی را ارائه كرد.
واعظی در صفحه اینستاگرام منتسب به خود با بیان این كه موضوع حذف فروش حجم اینترنت در حوزه اینترنت ثابت برای حمایت از كاربران در دستور كار این وزارت قرار دارد، نوشت: به همین منظور كمیته‌ای تشكیل شده و تا پایان مردادماه نتیجه بررسی و پیشنهاد این كمیته برای تصویب در كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات مطرح خواهد شد و اینگونه تصمیمات پس از تصویب كمیسیون قابلیت ابلاغ و اجرا پیدا می‌كند.
وی با اشاره به انتشار اخباری در برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر ارائه اینترنت نامحدود از مردادماه، اظهار كرد: متاسفانه برخی علی رغم توضیحات و تاكید بر موضوع، صرفا به جهت جذب مخاطب تیتر خبر را به گونه‌ای تنظیم كرده كه گویا از ابتدای مرداد این طرح اجرا می‌شود. به نظر می‌رسد برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها كماكان روش خود در زمان انتخابات را دنبال می‌كنند و سعی می‌كنند با ارائه تیترهای متفاوت و تشویش اذهان به مخاطبان تلاش‌های دولت برای مردم را مخدوش كنند.
لازم‌الاجرا بودن مصوبات برای پایان فروش حجمی اینترنت
 
سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به ارائه اینترنت نامحدود منوط به مصوبه كمیسیون تنظیم و لازم‌الاجرا بودن آن برای تمامی ارائه‌دهندگان اینترنت گفت: بنا نیست كیفیت خدمات فدای سرویس‌های جدید شود و حوزه نظارت سازمان مسوولیت كنترل كیفیت خدمات اپراتورها را برعهده دارد.
جهانگیر اسدی، با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر رایزنی با سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای خاتمه دادن به فروش اینترنت حجمی، بیان كرد: موضوعی كه وزیر ارتباطات درباره اینترنت نامحدود مطرح كردند، در دستور كار كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی قرار گرفته و در جلسات آتی بررسی شده و نتایج آن اعلام می‌شود.
وی با بیان اینكه اگر كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی، نظر و رای خود را اعلام و آن را به صورت مصوبه ابلاغ كند، تمام اپراتورها باید در آن چارچوب حركت كنند و تفاوتی بین آنها وجود ندارد، افزود: اینكه شركتی در فضای رقابتی بخواهد تعرفه‌ای عرضه كند، با این موضوع كه پس از مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه دیگری عرضه كند، تفاوت دارد، زیرا هر شركت در فضای رقابت می‌تواند با توجه به شرایط خود، مشتركان را ترغیب به خدمات كند، اما از زمانی كه مصوبه ابلاغ شود مسلما قابل اجراست.
سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به اینكه آیا با ارائه اینترنت نامحدود، كیفیت سرویس‌ها كاهش می‌یابد، به ایسنا گفت: حوزه نظارت سازمان تنظیم مقررات رادیویی مكلف است براساس برنامه‌ای كه دارد، اپراتورها را براساس شاخص‌های موجود ارزیابی كرده و هم مسوولیت كنترل كیفیت خدمات اپراتورها را برعهده دارد.
اسدی در ادامه، با بیان اینكه مصوبه كمیسیون در همه حوزه‌ها اصل است، گفت: اینكه كیفیت ارائه اینترنت چطور خواهد بود، در حوزه نظارت بررسی می‌شود و اگر كیفیت كمتر از استانداردها باشد، اعمال مقررات خواهد شد. همان طور كه در حال حاضر هم مدام اخطار داده شده و پیگیری می‌شود. در واقع حوزه نظارت همین مسوولیت را دارد كه مصوبه كمیسیون را بررسی كرده و براساس كیفیت خدمات، ارزیابی ماهانه و سالانه انجام دهد.
فروش اینترنت حجمی به معنای محاسبه هزینه خدمات اینترنت بنا به حجم مصرفی مشتركان است، این در حالی است كه اخیرا بسیاری از شركت‌های ارائه‌دهنده اینترنت، از اینترنت با حجم نامحدود به اینترنت حجمی كوچ كرده بودند.
1396/04/21
00:24:43
5.0 / 5
5163
تگهای خبر: اینترنت , سرور , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی