پروتز دستی كه به كاربر خود حس لامسه می دهد

پروتز دستی كه به كاربر خود حس لامسه می دهد به گزارش نیو وبلاگ سوئدی ها یك پروتز دست ساخته اند كه در صاحب خود حس لامسه بوجود می آورد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، یك زن سوئدی اخیرا موفق به دریافت یك پروتز دست با عضلات و اعصاب شده است.
این زن نخستین فرد در جهان است كه پروتز دستی با این شكل دریافت می كند.
عملكرد این دست به نحوی است كه به صاحب خود احساس منتقل می كند.
این دست بر خلاف نمونه های سابق است و بازوی صاحب دست متعلق به خودش باقی می ماند.
این پروژه با همكاری محققان دانشگاه فناوری " چالمرز " سوئد و " Scuola Superiore Sant’Anna" ایتالیا و شركت سوئدی " Integrum AB" انجام شده است.
این پروتز به یك جفت میله تیتانیومی قابل كاشت متصل می شود و یكی از این میله ها به استخوان "زند زیرین" و دیگری به استخوان "زند زبرین" متصل می شود.
استخوان "زند زیرین" یكی از دو استخوان طویلی است كه در ساعد قرار دارد و مچ دست را به آرنج متصل كرده و به بدن نزدیكتر است.
"زند زبرین"استخوانی است بلند در سمت خارجی ساعد كه موازی زند زیرین بوده و مچ دست را به آرنج متصل می كند.
در این پروتز در استخوان های زند زیرین هم الكترودهایی قرار می گیرد كه به اعصاب و عضلات نزدیك خود كشش پیدا می كنند. این الكترودها برای خواندن قصد كاربر استفاده می شوند تا احساس مربوطه را به وی انتقال دهند.
در دستان این زن سوئدی ۱۶ الكترود به كار رفته و احساسی كه وی با استفاده از این دست دریافت می كند دقیق تر از حس لامسه است.
تاكنون این پروتز تنها در دست این یك نفر آزمایش شده و استفاده گسترده تر از آن زمان بر است چونكه این زن باید وزن پروتز را تحمل كندو با آن احساس راحتی پیدا كند.

1397/11/25
23:33:30
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: پروژه , جهان , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی