به سفارش دارپا صورت می گیرد

تله پاتی میان انسان و ماشین

تله پاتی میان انسان و ماشین نیو وبلاگ: سازمان تحقیقات دفاعی پیشرفته وزارت دفاع آمریكا(دارپا) می خواهد در یك پژوهش جدید، امكان كنترل ماشین ها را از طریق دور و با كمك قدرت فكر برای انسان فراهم آورد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیفنس وان، دارپا می خواهد هوش مصنوعی را در رابط های عصبی به كار گیرد تا به انسان ها امكان دهد ماشین ها را با فكر خود كنترل كنند.
سازمان تحقیقات دفاعی پیشرفته پنتاگون در حال بررسی نحوه به كارگیری هوش مصنوعی برای بهبود فناوری هایی است كه مغز و بدن را در سیستم های نظامی به هم متصل می كنند.
دارپا اخیراً یك گروه پژوهشی را به كار گرفته تا پژوهش در مورد نحوه بهبود نسل جدید فناوری های مربوط به علوم اعصاب را با كمك هوش مصنوعی آغاز كند. این نسل جدید از فناوری، به انسان ها امكان می دهد از طریق دور ماشین ها را كنترل و با آنها ارتباط برقرار كنند؛ بدین ترتیب، انسان ها می توانند اعضای مصنوعی را كنترل كنند، افكار را به صورت متن درآورند و به پهپادهای در حال پرواز به صورت تله پاتی متصل شوند. هدف دارپا در برنامه مربوط به واسطه های عصبی این است كه هوش مصنوعی بتواند سیستم ها را به شكلی بادوام تر، كارآمدتر و مؤثرتر عرضه نماید.
یكی از بزرگترین مشكلاتی كه پژوهشگران هنگام ابداع واسطه های عصبی با آن روبه رو هستند، سازگار كردن این فناوری به تغییرات مغز است. مغز ما پیوسته نورون ها را به دست می آورد و از دست می دهد؛ در نتیجه ماشین ها اغلب باید با تغییر اتصالات میان نورون ها سازگار شوند.
امكان دارد پژوهشگران با كمك هوش مصنوعی موفق شوند سیستم ها را طوری آموزش دهند كه بتوانند خویش را به صورت خودكار با این تغییرات سازگار كنند. آنها قصد دارند الگوریتم هایی عرضه كنند كه هنگام كاهش یا افزایش نورون ها، توانایی وساطت میان سیستم و مغز را داشته باشند.
پژوهشگران قصد دارند در این برنامه، روش هایی برای غلبه بر یكی دیگر از محدودیت های واسطه های عصبی یعنی بدن انسان عرضه كنند.
مغز، اطلاعات حسی را از عصب هایی كه در سراسر بدن گسترش یافته اند، دریافت می كند. پژوهشگران قصد دارند در این برنامه، یك واسطه مبتنی بر هوش مصنوعی بسازند كه می تواند بدن را با سیگنال های مصنوعی تحریك كند و احساساتی مانند احساس سوختن بدون وجود گرما یا حس لامسه بدون تماس فیزیكی را پدید آورد.
چنین سیستمی، ظرفیت اطلاعات را در عصب های اصلی به حداكثر خواهد رساند. دارپا برای این پروژه، یك میلیون دلار بودجه در نظر گرفته و ۱۸ ماه هم برای عرضه نمونه ابتدایی تخمین زده شده است.1397/12/02
19:42:00
5.0 / 5
4488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی