بررسی ۱۸۶ برابر سریع تر ام آر آی قلب با كمك هوش مصنوعی

بررسی ۱۸۶ برابر سریع تر ام آر آی قلب با كمك هوش مصنوعی به گزارش نیو وبلاگ یافته های مطالعه اخیر پژوهشگران نشان داده است هوش مصنوعی می تواند خواندن ˮاسكن ام.آر.آی قلبˮ (Cardiac MRI Scan) را ۱۸۶ برابر سریع تر از پزشكان انجام دهد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، هنگامی كه صحبت از خواندن نتایج اسكن ام.آر.آی می شود معمولا یاد برخی اشتباهات در خواندن آنها می افتیم اما مطالعه اخیر پژوهشگران نشان داده است استفاده از هوش مصنوعی می تواند نه تنها این خطاهای انسانی را كم كند بلكه سرعت خواندن آنها را هم ۱۸۶ برابر افزایش داده و علاوه بر آن دقت تشخیص هم به همان میزان بالا می رود.
مطالعه اخیر پژوهشگران كه در مجله "Cardiovascular Imaging" انتشار یافت، نشان داده است كه تجزیه و تحلیل عملكرد قلب در اسكن های ام.آر.آی قلب به صورت معمول حدود ۱۳ دقیقه برای یك پزشك به طول می انجامد اما ازاین رو مطالعه با استفاده از هوش مصنوعی، امكان تجزیه و تحلیل اسكن ها در حداقل چهار ثانیه فراهم می شود.
"شارلوت منیستی"(Charlotte Manisty) پژوهشگر این مطالعه طی اطلاعیه ای اظهار داشت: كیفیت تصویری كه از ام.آر.آی قلب به دست ما می رسد بی نظیر و خوب است اما باز هم با این وجود تجزیه و تحلیل آن كمی زمان می برد حال با استفاده از هوش مصنوعی این مشكل حل شده است و در كمترین زمان می توان این اسكن ها را تجزیه و تحلیل كرد.
از آنجائیكه در طول روز برخی پزشكان می بایست تعداد زیادی اسكن را مورد بررسی قرار داده و بخوانند هوش مصنوعی می تواند دستیار خوبی برای آنها باشد و به آنها در خواندن اسكن كمك شایانی كند. علاوه بر خواندن سریع اسكن ها، هوش مصنوعی همینطور دقیق تر از پزشكان اسكن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و این مورد بسیار مهم می باشد.
منیستی در ادامه اضافه كرد: ما طی این مطالعه با بررسی هایی كه انجام دادیم دریافتیم برخی اشتباهات در تجزیه و تحلیل اسكن های ام.آر.آی قلب توسط برخی پزشكان رخ داده است كه حالا با آمدن هوش مصنوعی خطای انسانی كاسته می شود.
دانشمندان طی این مطالعه از هوش مصنوعی شبكه عصبی یادگیری ماشین برای خواندن اسكن ام.آر.آی قلب تقریباً ۶۰۰ بیمار استفاده كردند و سپس تشخیص آنرا با تشخیص پزشكان مقایسه كردند. یافته های محققان نشان داد كه دقت هوش مصنوعی و خواندن آن در اسكن بیماران نه تنها بهتر است بلكه بسیار سریع تر از پزشكان است.1398/07/03
20:41:11
5.0 / 5
4361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی