گسترش استفاده از هوش مصنوعی در مراكز درمانی آمریكا

گسترش استفاده از هوش مصنوعی در مراكز درمانی آمریكا به گزارش نیو وبلاگ استفاده از فناوری ˮهوش مصنوعیˮ در مراكز درمانی آمریكا شایع شده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، استفاده از هوش مصنوعی در مراكز درمانی بسیار زیاد شده به صورتی كه معمولا به صورت یك برنامه كامپیوتری و یا نرم افزار از این تكنولوژی استفاده می شود. برنامه هایی كه قادر به یادگیری حجم زیادی از داده ها هستند و می توانند برای كمك به بیماران پیشبینی هایی را انجام دهند.
هوش مصنوعی قبل از این هم توانسته بود بیماری های های چشم كه با دیابت مرتبط هستند را شناسایی كند و به پزشكان در تفسیر اسكن ام.آر.آی و سایر آزمایش های تصویربرداری كمك نماید.
حال بخشی از سیستم سلامت آمریكا به استفاده مستقیم از هوش مصنوعی پرداخته است.
در این راستا، در بعضی از كلینیك ها، نرم افزارهای هوش مصنوعی از بیماران یك سری سوال اولیه راجع به علایم بیماری شان را می پرسد.
این سوالات، سوالاتی است كه معمولا پزشكان و پرستاران به صورت معمول مطرح می كنند.


محققان می گویند، استفاده از این نرم افزار به تجویز دارو در مراحل اولیه بیماری كمك می نماید و پزشكان را در انجام كارهایشان كمك می نماید.
البته كه هنوز مشكلاتی راجع به این گونه سیستم ها وجود دارد. مثلا این سیستم ها توانایی پزشكان در احساس را ندارند.
"آلبرت ریزو" محقق دانشگاه كالیفرنیای جنوبی اظهار كرد، مأموریت ما جایگزینی انسان ها با ماشین ها نیست.
ریزو و تیم تحقیقاتی روی برنامه ای كار كردند كه از واقعیت مجازی و هوش مصنوعی استفاده می نماید كه "Ellie" نام دارد و در ابتدا برای این بود كه تصمیم بگیرد كه آیا كهنه سربازان بازگشته از جنگ احتیاج به درمان دارند یا نه؟1398/09/05
20:43:38
5.0 / 5
3949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی