ممانعت دولت آمریكا از بازگشت دانشجوی ایرانی به این كشور

ممانعت دولت آمریكا از بازگشت دانشجوی ایرانی به این كشور نیو وبلاگ ممانعت دولت آمریكا از بازگشت دانشجوی ایرانی به این كشور


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مس لایو، مقامات دانشگاه "نورث ایسترن" آمریكا اعلام نموده اند كه این دانشجوی ایرانی زمانی كه وارد فرودگاه بین المللی "لوگان" در بوستون آمریكا شد، توسط پلیس فرودگاه بازداشت شد.
"شهاب دهقانی" دانشجوی ۲۴ ساله ای است كه در رشته اقتصاد مشغول تحصیل در دانشگاه "نورث ایسترن" است.
به سبب بازداشت این دانشجوی ایرانی تجمعی اعتراضی صورت گرفت و معترضان خواهان آزادی دهقانی شدند.
این تجمع در اداره گمرك و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریكا انجام شد و معترضان در شعارهای خود به " مارتین لوتر كینگ جونیور"، رهبر جنبش حقوق مدنی آمریكایی های آفریقایی تبار اشاره كردند. برای اینكه روز گذشته "روز مارتین لوتر كینگ" بود كه به مناسبت سالروز تولد مارتین لوتر كینگ جونیور در سومین دوشنبه ماه ژانویه هر سال در نظر گرفته شده است.
همچین در اعتراض های این معترضان شعارهای "اخراج دانشجویان را متوقف كنید" و "به او اجازه ورود بدهید" هم گفته شد.
پیام های توئیتری حاكی از ادامه اعتراض ها دارد برای اینكه "اكرم كامرانی" یك وكیل ایرانی گفته كه اداره گمرك و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریكا به كوشش های آنها برای برقراری ارتباط پاسخی نداده است.
شهاب دهقانی ویزای تحصیلی دارد و اخراج وی نقض قانون بشمار می رود. او دو سال است كه در آمریكا تحصیل می كند و برای دیدار با خانواده خود به ایران سفر كرده بود.
وی برای پذیرش در دانشگاه نورث ایسترن باردیگر در سال ۲۰۱۹ میلادی ویزا دریافت كرد.
دانشگاه "نورث ایسترن" هم در واكنش به بازداشت این دانشجو اظهار داشت: ما از این مساله آگاه هستیم كه یكی از دانشجویان ما از ورود به كشور منع شده است. دانشگاه ما از هزاران دانشجوی خارجی استقبال كرده و با منابع مختلف از آنها حمایت می كند.
همین طور در بیانیه این دانشگاه آمده كه با مقامات دولت فدرال در تماس بوده اند تا كمك های لازم برای تسهیل بازگشت این دانشجو به دانشگاه را انجام دهند.شهاب دهقانی
گفتنی است قبل از این هم اقداماتی در خصوص اخراج دهقانی از آمریكا انجام شده بود.
یكی از وكیل های حوزه مهاجرت اظهار كرد، این دانشجویان با رویای تحصیل به آمریكا مهاجرت می كنند و این گونه متوقف می شوند. این كار اشتباه است و باید متوقف شود.
"كارول رز"(Carol Rose) مدیر اجرایی اتحادیه آزادی های مدنی آمریكا اظهار كرد، این اتفاق در روز "مارتین لوتر كینگ" افتاده و این بسیار شرم آور است.
وی ادامه داد، چنین اتفاقی برای نخستین بار نیست برای اینكه از ماه آگوست تابحال حداقل ۱۰ دانشجوی ایرانی بعد از رسیدن به فرودگاه آمریكا بازگردانده شده اند.

توئیت نامزد حزب دموكرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا
به دنبال بازداشت این دانشجو، "الیزابت_وارن"(Elizabeth Warren) از نامزدهای حزب دموكرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در سال ۲۰۲۰، از شهاب دهقانی حمایت كرده و در پیامی در توئیتر نوشت:
"شهاب دهقانی" دانشجوی ایرانی با ویزای معتبر است كه برای ادامه تحصیل خود به آمریكا بازگشته است. اداره گمرك و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریكا وی را یك شب نگه داشته است. اخراج او باید متوقف شود و ما باید با سیاست های بیگانه هراسی ترامپ مقابله نماییم.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/11/01
21:54:02
5.0 / 5
4607
تگهای خبر: اقتصاد , دانشگاه , مرورگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی