انسان ها تقریبا چند گرم پلاستیك در هر ماه می نوشند!

انسان ها تقریبا چند گرم پلاستیك در هر ماه می نوشند! به گزارش نیو وبلاگ استفاده گسترده و رهاسازی پلاستیك ها در طبیعت سبب نگرانی تمام افراد جهان شده است چون كه این كار تأثیر مخربی بر سلامت عمومی و محیط زیست دارد. در حالیكه تحقیقات زیادی در مورد پلاستیك های در مقیاس بزرگ و كوچك انجام شده است اما سرنوشت پلاستیك های نانو مقیاس تابحال ناشناخته مانده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، پژوهشگران "دانشگاه ایالتی واشنگتن"(Washington State University) در مطالعه اخیرشان دریافته اند كه ذرات نانو تشكیل شده توسط متداول ترین پلاستیك ها تمایل دارند از راه منابع آب به درون منابع آب شیرین نفوذ كنند یا در فاضلاب مستقر شوند و در نهایت هم سرنوشت آنها یا نفود به منابع آب خواهد بود یا به گورستان ضایعات و به كود تبدیل شدن، ختم خواهد شد.
"ایندرانیل پادهری"(Indranil Chowdhury) استادیار دانشكده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه ایالتی واشنگتن اظهار داشت: ما تقریباً چند گرم پلاستیك در هر ماه می نوشیم. این موضوعی نگران كننده است چونكه شما نمی دانید كه پس از ۲۰ سال چه اتفاقی خواهد افتاد.
دانشمندان طی مطالعه اخیرشان قصد داشتند دریابند چه اتفاقی برای پلاستیك های در مقیاس نانو كه در حال ورود به محیط آبزیان هستند، رخ می دهد. آنها بدین منظور سرنوشت نانوذرات پلی اتیلن و پلی استایرن كه در تعداد زیادی از محصولات استفاده می شود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها چگونگی رفتار ذرات پلاستیكی هنگامی كه در مجاورت مواد شیمیایی مختلف شامل آب شور تا آب حاوی مواد آلی هستند را مورد بررسی قرار دادند.
دانشمندان دریافتند كه در حالیكه اسیدیته آب تاثیر كمی بر روی آنچه در مورد پلاستیك نانو رخ می دهد، دارد اما نمك و مواد آلی طبیعی نقش مهمی در تعیین نحوه جابجایی یا قرار گرفتن پلاستیك ها ایفا می كنند. آنچه واضح است این مطلب است كه پلاستیك های ریز با تاثیرات مخربی كه دارند در محیط زیست می مانند و این مورد هم با نتایج منفی بهداشتی و زیست محیطی زیادی مرتبط می باشد.
دانشمندان حالا تمام تمركز خویش را برای توسعه روش هایی برای از بین بردن پلاستیك از آب گذاشته اند. آنها اخیراً برای انجام این كار كمك هزینه ای هم از "مركز تحقیقات آب ایالت واشنگتن"(State of Washington Water Research Center) دریافت كرده اند.
یافته های این مطالعه در مجله "Water Research" منتشر گردید.
1398/12/25
23:20:19
5.0 / 5
3019
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی