محققان اروپایی:

مرگ و میر كووید-19 با آلودگی هوا مرتبط می باشد

مرگ و میر كووید-19 با آلودگی هوا مرتبط می باشد به گزارش نیو وبلاگ محققان با دقت به آمار تلفات بیماری همه گیر كووید-19 در مناطق آلوده اروپا به ارتباط محتمل میان آلودگی هوا و میزان مرگ و میر بر اثر كروناویروس جدید رسیدند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، محققان اروپایی با بررسی دو منطقه با بیشترین میزان مرگ و میر كه همینطور دو نقطه از آلوده ترین شهرهای اروپا در شمال ایتالیا هستند، به یك ارتباط احتمالی بین آلودگی هوا و میزان مرگ و میر بر اثر مبتلا شدن به بیماری كووید-19 رسیدند.
دانشمندان در مقاله خود كه در مجله ScienceDirect انتشار یافته است، نوشتند: ما به شواهدی رسیدیم كه افراد ساكن در منطقه ای كه دارای آلاینده های زیادی است، مستعد مبتلا شدن به بیماری های مزمن تنفسی و پذیرش هر عامل عفونی هستند.
قرارگیری طولانی در معرض آلودگی
در ادامه این مقاله آمده است: علاوه بر این، قرارگیری طولانی مدت در معرض آلودگی هوا مانند یك نوع محرك در مبتلا شدن به التهاب مزمن حتی در افراد جوان و سالم عمل می كند. ازاین رو نتیجه می گیریم كه سطح بالای آلودگی در شمال ایتالیا می تواند یك عامل مضاعف در میزان بالای مرگ و میر بر اثر كروناویروس باشد.
شرایط تنفسی مزمن
نویسندگان این مقاله همینطور گزارش دادند كه مؤسسه هواشناسی رویال هلند از داده های ابزار نظارت بر اوزون در ماهواره "Aura" متعلق به ناسا بهره برده اند كه فاش كرده است شمال ایتالیا یكی از آلوده ترین مناطق اروپا است. این مورد به علت شرایط جوی و جغرافیایی این منطقه است كه منجر به ایستایی و سكون آلاینده ها می شود.
محققان معتقدند آلودگی هوا، نخستین خط دفاعی در مقابل كروناویروس را مختل می كند، ازاین رو زندگی در مناطق آلوده سبب می شود افراد، بیشتر مستعد مبتلا شدن به بیماری های مزمن تنفسی شوند.
آنها می گویند: این مورد به نظر ما تا حدی می تواند شیوع و مرگ و میر بالاتر یك عامل ویروسی جدید و بسیار مسری مانند كروناویروس جدید را در میان جمعیت ساكن در مناطقی كه سطح آلودگی هوا در آنها بیشتر است، بالا ببرد، خصوصاً اگر سن متوسط ​​جمعیت این مناطق نسبتاً بالا باشد.1399/01/24
14:58:51
5.0 / 5
3384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی