بنیاد تحقیقات پیشرفته روسیه:

ربات ها جای سربازان روسی را خواهند گرفت

ربات ها جای سربازان روسی را خواهند گرفت نیو وبلاگ: بنیاد تحقیقات پیشرفته روسیه می گوید ربات ها به زودی جای سربازان انسان را در میدان های جنگ خواهند گرفت.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، به گفته مجله "فوربز" و طبق بیانیه اخیر یکی از مدیران اجرایی بنیاد تحقیقات پیشرفته روسیه، ربات ها به زودی جایگزین سربازان انسان در میادین جنگ می شوند.
"ویتالی داویدوف" معاون بنیاد تحقیقات پیشرفته روسیه گفته است: جنگجویان رباتیک به تدریج جایگزین انسان ها خواهند شد که می توانند سریع تر، دقیق تر و گزینشی تر از انسان عمل کنند.
روسیه در توسعه ربات های جنگی تنها نیست، برای اینکه ایالات متحده نیز در حال کار روی ارتش رباتیک خود است. در حقیقت، هر دو کشور در حال توسعه ارتش ربات-سربازهای خود هستند.
انتظار می رود این ربات ها در انتخاب هدف، نسبت به انسان ها سریع تر و دقیق تر عمل کنند. اما آیا واقعاً چنین چیزی ممکن است؟ دقت بیشتر در انتخاب هدف به الگوریتم هایی نیاز دارد که هنوز ایجاد نشده اند و اعطای تصمیمِ به قتل رساندن از انسان به یک ربات هنوز بسیار مورد بحث است.
"ساموئل بندت" مشاور نظامی اظهار داشت: در مرحله کنونی از خودمختاری نظامی، انسان می تواند اهداف را تعیین کند. اما هنگامی که سرعت محاسبات و سطح پیچیدگی های میدان جنگ چندین برابر زیاد شود، نمی دانم اظهارات داویدف تا چه اندازه درست خواهد بود.
"بندت" می گوید: وزارت دفاع روسیه می گوید ربات های جایگزین انسان، سربازان انسان را از خطر نجات می دهند. بدین سبب بنظر می رسد که ساخت یک سیستم پیشرفته بدون سرنشین قادر خواهد بود تا سرانجام اهداف نظامی را از غیرنظامیان متمایز کند و از تلفات غیرضروری اجتناب کند.
زمان، همه چیز را نشان خواهد داد و نحوه عملکرد این ربات های جدید را خواهم دید. آیا آنها می توانند میدان های نبرد را به مکانی امن تر برای انسان تبدیل کنند یا اینکه شرایط فعلی را بدتر می کنند؟
منبع:

1399/02/14
20:51:45
5.0 / 5
2988
تگهای خبر: تحقیقات , ربات , رباتیك , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی