ناسا تاثیر آب و هوای فضایی را بر روی زمین بررسی می كند

ناسا تاثیر آب و هوای فضایی را بر روی زمین بررسی می كند ناسا با مأموریت هایی نظیر تجزیه و تحلیل جو خورشید و مناطق قطبی دیده نشده آن به دنبال اینست كه تاثیر ˮآب و هوای فضاییˮ را بر روی كره زمین بررسی كند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، ناسا مقرر است مطالعات مفهومی مربوط به پنج طرح پیشنهادی مأموریت را با هدف مطالعه ماهیت پویای خورشید و تغییر محیط فضا که بر کره زمین تأثیر می گذارد، سرمایه گذاری کند.
چنین اطلاعاتی به درک چگونگی تاثیر "آب و هوای فضایی" بر ماهواره های حاضر در مدار زمین کمک می نماید چون که این ماهواره ها ناوبری و ارتباطات را برای ما فراهم می کنند، به حفظ فناوری ها در زمین مانند نیروگاهها کمک و سلامت فضانوردان در سفرهای بین سیاره ای را هم تضمین می کنند.
این پنج طرح پیشنهادی عبارتند از: "Storm" که نحوه جریان انرژی به داخل و نزدیک فضای زمین را بررسی می کند. "HelioSwarm" که جریان ذرات برآمده از خورشید را در مقیاس های مختلف بررسی می کند. "Muse" که با دقت بی سابقه ای رویدادهای موجود در جو خورشید را رصد می کند. "Arcs" که نحوه دقیق درخشش شفق ها روی زمین را که متاثر از "آب و هوای فضایی" هستند، بررسی می کند و "Solaris" که تصاویری از مناطق قطبی دیده نشده خورشید را مهیا می کند.
این پنج طرح پیشنهادی به علت دانش ارزشمندی که هر کدام از آنها فراهم می آورد، انتخاب شده و همینطور به این علت که ساخت و راه اندازی این مأموریت ها با فناوری های امروزی امکان پذیر است.
بهای هر یک از این مطالعات ۱.۲۵ میلیون دلار(یک میلیون پوند) است که همزمان شروع خواهند شد و به مدت ۹ ماه ادامه خواهند داشت. در انتها این زمان، ناسا این مطالعات را ارزیابی و سپس دو طرح را جهت راه اندازی و پرتاب انتخاب می کند.
منبع:

1399/06/15
23:13:45
5.0 / 5
1820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی