یك روز پس از كشف نشانه های حیات در زهره

روس ها سیاره زهره را مال خود دانستند!

روس ها سیاره زهره را مال خود دانستند! نیو وبلاگ: رئیس سازمان فضایی روسیه با بیان پروژه ای موسوم به ˮما معتقدیم زهره یك سیاره روسی استˮ اعلام نمود كه این كشور می خواهد بطور مستقل به اكتشاف این سیاره بپردازد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از یورونیوز، یک گروه بین المللی از ستاره شناسان روز دوشنبه اعلام نمودند که یک نشانه شیمیایی(ماده فسفین) در جو سیاره زهره یافته اند که می تواند با وجود حیات در این سیاره ارتباط داشته باشد.
بعد از اعلام رسمی این خبر، روسیه اعلام نمود که می خواهد بطور مستقل به کشف و بررسی این سیاره بپردازد.
بااینکه که نشانه های حیات کشف شده در زهره آنقدر قوی نیست که وجود زندگی را در زهره تایید کند اما این گروه بین المللی از پژوهشگران اظهار داشتند که آنها هر منبع شناخته شده دیگری را که شاید ماده شیمیایی موسوم به "فسفین"(Phosphine) را تولید نماید، رد کرده اند.
فسفین در زمین، توسط ارگانیسم هایی تولید می شود که برای زنده ماندن به اکسیژن نیازی ندارند و یا می توان آنها در آزمایشگاه به وجود آورد. ستاره شناسان طی سال های اخیر، این مساله را مطرح کرده اند که فسفین می تواند یک نشانه شیمیایی باشد که با فرآیندهای بیولوژیکی سیارات فراخورشیدی ارتباط دارد.
"دیمیتری زوگوزین"(Dmitry Rogozin) رئیس سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) اظهار داشت: ما یک پروژه ملی را تحت عنوان "ما معتقدیم که زهره یک سیاره روسی است"، آغاز خواهیم کرد.
روسکاسموس طی اطلاعیه ای اشاره کرد کرد که نخستین ماموریت ها برای اکتشاف زهره توسط اتحاد جماهیر شوروی انجام شده است.
این سازمان اعلام نمود: فاصله اتحاد جماهیر شوروی و رقبای آن در تحقیقات پیرامون سیاره زهره آنقدر زیاد بود آمریکا، سیاره زهره را "سیاره شوروی" نامید.
روسها مدعی هستند که مواد گسترده ای دارند که نشان میدهد برخی اجرام در سطح ونوس تغییر مکان داده اند یا می توانند زنده باشند. بااینکه این فرضیه ها هنوز تایید نشده است.
این پروژه ملی روسی علاوه بر پروژه ای است که "Venera-D" نام دارد و در آن روسها پیرامون تحقیقات درباره "زهره" با سازمان فضایی آمریکا(ناسا) همکاری می کنند.
گزارش های اولیه حاکی از آن بود که روسیه می خواهد در پروژه اکتشاف ونوس، همکاریهای بین المللی نداشته باشد ولی بعد از آن اعلام نمود که برای این بررسی ها به جز پروژه Venera-D یک پروژه مستقل در نظر می گیرد.
روسکاسموس اعلام نمود که آنها قصد دارند خاک و اتمسفر سیاره زهره را در کنار "فرآیندهای تکاملی ونوس که ظاهرا متحمل فاجعه آب وهوایی در رابطه با اثر گلخانه ای شده است" مطالعه کنند.
منبع:

1399/06/27
11:40:49
5.0 / 5
1318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی