تغییرات اقلیمی مانع اكتشافات فضایی هستند

تغییرات اقلیمی مانع اكتشافات فضایی هستند به گزارش نیو وبلاگ تغییرات اقلیمی علاوه بر صدمه رساندن به زمین می توانند مانعی برای اكتشافات فضایی باشند و مشكلاتی برای این بررسی ها ایجاد كنند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، تغییرات اقلیمی نه تنها به زمین صدمه می رسانند، بلکه مانعی برای اکتشافات فضایی به شمار می روند.
گزارش ها حاکی از این است که بعضی از تلسکوپ های قوی جهان به خاطر تغییرات اقلیمی که در محیط اطراف آنها صورت می گیرد، در بررسی اجرام آسمانی با مشکلاتی روبرو می شوند. افزایش دما و تغییرات محیطی دیگر باعث مختل شدن این تجهیزات می شود و جلوی دید آنها را می گیرد.افزایش دما
بعضی از مشکلاتی که برای تجهیزات بررسی فضایی مانند تلسکوپ ها ایجاد می شود، ناشی از افزایش دما است. "تلسکوپ های وی ال تی"(VLT) که از بزرگترین تلسکوپ های جهان به شمار می روند و به "سازمان رصدخانه جنوبی اروپا"(ESO) تعلق دارند، با چنین مشکلاتی روبرو هستند.
اگر دما بیش از حد افزایش یابد، هوای داخل رصدخانه آشفته می شود و کیفیت تصویر را هنگام بررسی از بین می برد. باآنکه فیزیکدانان و فضانوردان اروپایی نمی توانند این مشکل را مستقیما به تغییرات اقلیمی مرتبط سازند اما می دانند که این مشکل ناشی از شرایطی است که در اثر تغییرات اقلیمی پیش می آیند.
پژوهشگران دریافتند که تغییرات آب و هوایی، مانع دید رصدخانه ها هم می شود. برای مثال، این بررسی نشان داد که تغییر در فصل هایی که با طوفان همراه هستند، بادها و الگوهای آب و هوایی به وجود می آورد که تغییر آنها بیش از حد سریع است؛ به همین دلیل، فضانوردان نمی توانند بررسی های خویش را به سادگی انجام دهند.1399/07/01
15:16:43
5.0 / 5
1429
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگر , تلسكوپ , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی