مدل محاسباتی كه مرگ بیماران مبتلا به كووید-19 را پیش بینی می كند

مدل محاسباتی كه مرگ بیماران مبتلا به كووید-19 را پیش بینی می كند نیو وبلاگ: پژوهشگران آمریكایی، یك مدل محاسباتی ابداع نموده اند كه می تواند به پیش بینی مرگ و میر بیماران مبتلا به كووید-19 كمك نماید.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، از آنجائیکه همه گیری کووید- ۱۹، زندگی و سلامت افراد بسیاری را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده، لازم است که نتایج آن برای هر بیمار پیش بینی شود.
گروهی از پژوهشگران "بیمارستان ماونت سینای"(Mount Sinai Hospital) آمریکا با بهره گیری از بزرگترین پایگاه داده ای که تابحال جمع آوری شده است، مدلی را برای پیش بینی دقیق مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ عرضه کرده اند.
شاید این مدل بتواند یک نشانه حیاتی جدید عرضه نماید که طی دوره بستری شدن بیمار، بطور مرتب مورد ارزیابی قرار می گیرد و با مراقبت های بالینی از بیماران کووید-۱۹ ادغام می شود. شاید گروه های پزشکی بتوانند از نتایج به دست آمده از این مدل، برای شناسایی بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ که در خطر مرگ قرار دارند، استفاده کنند تا درمان های مناسب برای پیش گیری از مرگ و میر این افراد به کار گرفته شوند.
این مدل، بر طبق خاصیت های بالینی همچون سن بیمار، اشباع اکسیژن طی ملاقات پزشکی و نحوه ملاقات مانند بستری شدن، مداوای سرپایی و ملاقات ازراه دور با پزشک طراحی شده است.
شیوع کووید-۱۹، میلیون ها نفر را تحت تاثیر خود قرار داده و به مرگ صدها هزار نفر منجر گردیده است.
دکتر "گاوراو پاندی"(Gaurav Pandey)، استادیار حوزه ژنتیک اظهار داشت: پیش بینی مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که با طیفی از عوارض روبرو هستند، بسیار دشوار است برای اینکه این عوارض، مانع پیش آگاهی و مدیریت بیماری می شوند. هدف ما این بود تا یک مدل دقیق برای پیش بینی مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ ابداع نماییم که کار خودرا با کمک روش های محاسباتی انجام می دهد و به شناسایی خاصیت های بالینی می پردازد که می توانند خطر مرگ و میر را پیش بینی کنند.
این پژوهش، در مجله "Lancet Digital Health" به چاپ رسید.
منبع:

1399/07/03
12:44:31
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , پژوهشگر , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی