محققان دانشگاه بث بررسی كردند

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی بعد از خواب بد شبانه

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی بعد از خواب بد شبانه به گزارش نیو وبلاگ اگر خواب بدی داشته اید، امكان دارد بامداد روز بعد بخواهید با معده خالی آنرا با یك قهوه سیاه قوی جبران كنید، اما بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه زمان است؟


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گاهی پیش می آید که خواب شبانه سختی داشته باشیم و تنها چیزی که می توانیم در مورد آن فکر نماییم، تهیه یک فنجان قهوه سیاه خیلی قوی است. در این شرایط احساس می نماییم که به کافئین اشتیاق داریم، اما حالا بر مبنای نتایج یک مطالعه جدید به نظر می آید که کمی بیشتر انتظار کشیدن می تواند بهترین کار برای متابولیسم بدن باشد.
محققان مرکز تغذیه، ورزش و متابولیسم در دانشگاه "بث"(Bath) در انگلیس دریافته اند که چگونه نوشیدن قهوه اول بامداد پس از یک خواب شبانه بد امکان دارد بیشتر برای سوخت و ساز بدن ما ضرر داشته باشد تا سود.
قبل از صبحانه قهوه ننوشید
همانطور که این مطالعه نشان می دهد، یک خواب شب ناخوشایند به سیستم متابولیکی شما صدمه زیادی نمی رساند، اما نوشیدن یک فنجان قهوه پس از بیدار شدن از خواب امکان دارد این کار را انجام دهد.
کنترل سطح قند خون به ما کمک می نماید تا از پیشامد شرایط خاصی مانند دیابت و بیماری های قلبی جلوگیری نماییم. با این وجود، این مطالعه جدید نشان داد که نوشیدن قهوه بعنوان نخستین کاری که پس از خواب بد شبانه انجام می دهیم، امکان دارد اثرات منفی بر سطح قند خون ما داشته باشد.
این تیم یک نظرسنجی روی ۲۹ شرکت کننده زن و مرد سالم انجام داد که تحت سه آزمایش مختلف قرار گرفتند و همانطور که مطالعه توضیح می دهد: در یک آزمایش از شرکت کنندگان که خواب شبانه عادی را پشت سر گذاشته بودند، خواسته شد هنگام بیدار شدن از خواب یک نوشیدنی شیرین مصرف کنند.
در آزمایش دیگر، از شرکت کنندگان که خواب شبانه بدی را تجربه کرده بودند( چون که محققان هر ساعت آنها را به مدت پنج دقیقه بیدار می کردند) خواسته شد تا بعد از بیدار شدن از همان نوشیدنی شیرین استفاده کنند.
در آزمایش سوم، شرکت کنندگان همان اختلال خواب را تجربه کردند (یعنی در طول شب هر ساعت ۵ دقیقه بیدار شده بودند)، اما این دفعه ابتدا ۳۰ دقیقه پیش از مصرف نوشیدنی شیرین، یک قهوه سیاه قوی نوشیدند.
در هر سه حالت، بعد از مصرف نوشیدنی شیرین، نمونه هایی از خون افراد که نشان دهنده میزان کالری دریافتی در یک صبحانه معمولی است، جمع آوری شد.
"هری اسمیت" محقق ارشد این مطالعه اظهار داشت: نتایج نشان داده است که یک شب خواب بد به تنهایی سبب کاهش قند خون و پاسخ انسولین به نوشیدنی های شیرین در مقایسه با یک شب خواب معمولی که برای خیلی از ما آرامش بخش است، نمی گردد.
وی اضافه کرد: با این وجود، شروع روز بعد از یک خواب بد شبانه با یک قهوه غلیظ تا حدود ۵۰ درصد بر روی متابولیسم گلوکز تاثیر منفی دارد.
پروفسور "جیمز بتس" سرپرست این مطالعه توضیح داد: بهتر است اگر احساس احتیاج به نوشیدن قهوه می نماییم، ابتدا صبحانه بخوریم و بعد، قهوه بنوشیم و این گونه متابولیسم بدن خویش را بهبود ببخشیم. دانستن و رعایت این امر می تواند برای همه ما فواید مهمی در بر داشته باشد.
این تیم می خواهد مطالعات بیشتری در مورد چگونگی تأثیر خواب بر متابولیسم ما انجام دهد و بعنوان مثال به تحقیق در مورد این مورد بپردازد که ورزش چگونه می تواند به مقابله با اثرات منفی اختلال خواب بر سیستم متابولیک ما کمک نماید.
این مطالعه در مجله Nutrition بریتانیا انتشار یافته است.1399/07/30
22:49:05
5.0 / 5
1351
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی