رومیزی هوشمندی كه غذا و مواد تشكیل دهنده آنرا تشخیص می دهد

رومیزی هوشمندی كه غذا و مواد تشكیل دهنده آنرا تشخیص می دهد نیو وبلاگ: پژوهشگران شركت ˮمایكروسافتˮ یك رومیزی هوشمند ابداع نموده اند كه می تواند غذاهای روی میز را شناسایی كند و مواد تشكیل دهنده آنها را تشخیص دهد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، داشتن یک اپلیکیشن که بتواند غذا و دستورالعمل آنرا ردیابی کند و بگوید که چه غذایی روی میز است، بسیار سودمند به نظر می آید. پژوهشگران شرکت "مایکروسافت"(Microsoft) با همکاری گروه های پژوهشی چند دانشگاه، پارچه هوشمندی ابداع نموده اند که می تواند غذا و نوشیدنی روی میز را شناسایی کند.
این پارچه موسوم به "Capacitivo" از ترکیب یک الکترود خازنی تشکیل شده و مبتنی بر یادگیری ماشینی است تا بتواند هم شکل مواد غذایی و هم مواد تشکیل دهنده آنها را مورد بررسی قرار دهد. این پارچه، با بعضی از ظروف مانند لیوان و کاسه هم کار می کند.
پژوهشگران، این فناوری را به صورت یک رومیزی ارائه دادند تا در زمینه آشپزی کارآیی داشته باشد.
اپلیکیشنی که با این پارچه هم راه است، بر طبق غذاهایی که روی میز قرار دارند، غذایی را به کاربر پیشنهاد می دهد. یک اپلیکیشن رژیم غذایی نیز به کاربر اطلاع می دهد که چه نوشیدنی را انتخاب نماید.
بگفته دانشمندان، Capacitivo می تواند یک ابزار یادآوری نیز باشد و برای مثال، قبل از خروج کاربر به او اعلام کند که ایربادهای خودرا روی میز جا گذاشته است.
پروژه ابتدایی این پارچه هوشمند، با محدودیت هایی هم راه است برای اینکه پارچه نمی تواند اشیای فلزی را تشخیص دهد و عملکرد خوبی در شناسایی کتاب یا اجسام مدور ندارد. همین طور نمی تواند کارت های اعتباری را تشخیص دهد.
بااینکه این فناوری به مرور زمان بهتر می شود اما نباید در آینده نزدیک منتظر آن بود. پژوهشگران امیدوارند که عملکرد این پارچه هوشمند به مرور زمان بهتر شود و به داشتن یک خانه هوشمند کمک نماید.
منبع:

1399/08/06
13:19:56
5.0 / 5
1045
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , پروژه , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی