دومین محل تماس كاوشگر فیله كشف شد

دومین محل تماس كاوشگر فیله كشف شد نیو وبلاگ: پژوهشگران ˮآژانس فضایی اروپاˮ در بررسی جدید خود توانستند دومین محل تماس كاوشگر ˮفیلهˮ متعلق به این سازمان فضایی را كشف كنند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، بعد از سال ها کار ناتمام، دومین محل تماس کاوشگر "فیله"(Philae) متعلق به "آژانس فضایی اروپا"(ESA) که به همراه فضاپیمای "روزتا"(Rosetta) روی دنباله دار "۶۷ پی/چوریوموف-گراسیمنکو" (67P/Churyumov–Gerasimenko) فرود آمده بود، در محلی که به یک جمجمه شباهت دارد، کشف شد.


فیله، اثر خودرا در یخ های میلیارد ساله به جا گذاشت و نشان داد که فضای یخی این دنباله دار، از کف روی کاپوچینو هم نرم تر است.
فیله در ۱۲ نوامبر سال ۲۰۱۴ بعد از پرتاب فضاپیمای روزتا، روی سطح دنباله دار ۶۷ پی فرود آمد. این کاوشگر، بعد از اولین تماس، با لبه یک صخره برخورد کرد و به دومین محل تماس لغزید که ۲۲ ماه بعد در تصاویر ثبت شده با فضاپیمای روزتا مشخص شد.
"لاورنس اوروک"(Laurence O’Rourke)، پژوهشگر آژانس فضایی اروپا و از اعضای گروه پژوهشی کاوشگر فیله توانست دومین محل تماس را که پیش تر مشخص نشده بود، کشف کند.
اوروک اظهار داشت: فیله، رازی را برای ما به جا گذاشت که که منتظر حل شدن آن بودیم. یافتن دومین محل تماس، موضوع مهمی بود برای اینکه سنسورهای فیله نشان می دادند که این کاوشگر در سطح فرو رفته و به احتمال زیاد می تواند یخ های پنهان شده زیر سطح را در معرض دید قرار دهد و امکان دسترسی بی نظیری را به یخ های چند میلیارد ساله برای ما فراهم آورد.
گروهی از دانشمندان و مهندسان با همکاری یکدیگر توانستند داده های مربوط به فضاپیمای روزتا و تجهیزات کاوشگر فیله را به دست آورند و محل تماس گمشده را تایید کنند.
"فیلیپ هاینیش" (Philip Heinisch)، از اعضای این گروه پژوهشی اظهار داشت: ما نتوانسته بودیم برنامه هایی را که در سال ۲۰۱۴ مد نظر داشتیم، انجام دهیم؛ بنا بر این یافته های جدید برای ما بسیار مهم هستند. ما می توانیم این داده های جدید را با داده هایی که پیش تر از روزتا و فیله به دست آمده اند، ادغام نماییم تا به نتایج شگفت آوری دست یابیم.

منبع:

1399/08/09
23:31:40
5.0 / 5
1547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی