تصویب قانون ضد فروشندگان 5G چین در فنلاند

تصویب قانون ضد فروشندگان 5G چین در فنلاند نیو وبلاگ: فنلاند که خانه سازنده تجهیزات شبکه 5G نوکیاست، مقرر است یک قانون مخابراتی را تصویب کند که ممکنست برای ممنوعیت استفاده از تجهیزات ساخت شرکتهای هواوی و ZTE چین بکار گرفته شود.به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، پارلمان فنلاند مقرر است این لایحه که برای پشتیبانی از شبکه های مخابراتی در مقابل تهدیدات سایبری و جاسوسی طراحی شده است را تصویب کند. در این لایحه به نام شرکت یا کشور خاصی اشاره نشده است اما بکارگیری تجهیزات در قسمتهای حساس شبکه را در صورتیکه ظن استفاده از چنین تجهیزاتی مقابل امنیت ملی یا دفاعی وجود دارد، ممنوع می کند.

یوهانس کاسکینن، یک نماینده حزب سوسیال دموکراتیک به بلومبرگ در پاسخ به این که آیا این قانون شرکتهای چینی را هدف گرفته است، اظهار داشت: ما انگشت بهتان را به سمت هیچ گروهی نشانه نمی گیریم. ما باید اطمینان حاصل نماییم که اقدامی انجام نمی دهیم که موجب شود درها به روی نوکیا بسته شود.

در کشور همسایه سوئد که مقر شرکت اریکسون است، قانون مشابهی تصویب شده که موجب اختلاف با چین شده است.

این وضعیت برای نوکیا پیچیده است. از یک سو از شبکه هایی که حضور رقبای چینی در آنها ممنوع شده است، سود می برد. اما این شرکت فنلاندی در معرض خطر طرد شدن در چین قرار گرفته که بازار عظیمی برای تجهیزات ۵G است.

پکا لاندمارک، مدیرعامل نوکیا در اکتبر گفته بود محاسبات نوکیا نشان میدهد این شرکت از زمانی که کشورهای گوناگون استفاده از تجهیزات چینی را در شبکه هایشان ممنوع کرده اند، حدود ۴۳ درصد از ارزش قراردادهای منعقد شده را برنده شده است. وی همین طور به اهمیت بازار چین اذعان کرده و گفته بود نوکیا آماده است از قسمتی از سودآوری کوتاه مدت خود برای کسب سهم بازار در ۵G چشم پوشی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تیمی از مقامات دولتی و نمایندگان شرکتهای مخابراتی بزرگ دعوت شده اند به ارزیابی امنیت شبکه ها از نقطه نظر امنیت ملی بپردازند. مسئولیت تعیین مشخصات فنی برای مشخص کردن داراییهای کلیدی در یک شبکه مخابراتی با آژانس حمل و نقل و ارتباطات فنلاند است.

منبع:

1399/09/18
18:01:00
5.0 / 5
1011
تگهای خبر: سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی