انواع فیشینگ چیست؟

انواع فیشینگ چیست؟ به گزارش نیو وبلاگ فیشینگ فریبنده، استفاده از جعل وبسایت، استفاده از برنامه های مختلف و بدافزارها، فیشینگ تلفنی و فیشینگ درگاه های پرداخت از انواع مختلف فیشینگ است که فیشرها برای سرقت اطلاعات کاربران از آنها استفاده می نمایند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، حمله فیشینگ نوعی کوشش برای به دست آوردن اطلاعات از راه جعل به حساب می آید که در آن فیشر (کسی که حمله فیشینگ را انجام می دهد) با استفاده از برخی متدها، مبادرت به شبیه سازی یک وبسایت، برنامه و یا حتی یک سرویس کرده و یا استفاده از آن، اطلاعات کاربران را به سرقت می برد.
فیشینگ روش های مختفی دارد. شرکت مخابرات به انواع مختلف فیشینگ اشاره نموده است. یکی از انواع آن، فیشینگ فریبنده، عموما از راه ایمیل صورت می گیرد و فیشر با ارسال یک ایمیل از یک آدرس جعلی که بسیار شبیه به آدرس اصلی است، به روش های گوناگون از کاربر می خواهد تا روی لینک مورد نظرش کلیک کنند.
یکی دیگر از حملات شایع فیشینگ، استفاده از جعل وبسایت است. در این حمله فیشر ابتدا مبادرت به ساخت یک صفحه اینترنتی مشابه صفحه اصلی کرده و از راه اعتمادی که کاربران به آن صفحه اصلی داشته و عدم توجه دقیق به آدرس وبسایت، مبادرت به جمع آوری اطلاعات کاربران می کنند.
روش دیگری که فیشرها برای به دست آوردن اطلاعات انجام می دهند، استفاده از برنامه های مخرب و بدافزارهاست. این برنامه ها که در چارچوب تروجان هم عرضه می شوند، می توانند اطلاعات کارت های بانکی، اطلاعات لاگین و یا سایر موارد را از کاربر سرقت کرده و سبب وارد آمدن خسارات مالی به وی شوند.
فیشینگ تلفنی هم همچون حمله از راه ایمیل تلاش دارد کاربران را مجاب کند تا اطلاعات خویش را بازگو کند. در این نوع حمله معمولا فیشر با استفاده از یک شماره تلفن ناشناس با کاربر تماس گرفته و یا به وی پیام ارسال می کند. بعد از آن فیشر خویش را مسوولی بانکی که کاربر در آن حساب دارد معرفی کرده و سپس از کاربر می خواهد تا برخی اطلاعات خویش را جهت تکمیل پرونده و یا هر مبحث دیگری بازگو کند.
در روش فیشینگ درگاه های پرداخت، فیشر یک وبسایت را راه اندازی کرده، معمولا این وبسایت ها اسم و رسم چندانی نداشته و تنها قیمت پایین خدمات و کالاهای آنها ترغیب کننده است. کاربر به این وبسایت ها وارد شده، محصول خویش را برگزیده و سپس به صفحه پرداخت ارجاع داده می شود. در این هنگام بعد از آنکه کاربر اطلاعات کارت بانکی خویش را وارد کرد، فیشر اطلاعات او را ذخیره می کند.1399/09/25
12:27:53
5.0 / 5
1197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی