هشت ماهه ۹۹ ثبت شد؛

سهم 19 درصدی بخش معدن و صنایع معدنی در صادرات به قطر

سهم 19 درصدی بخش معدن و صنایع معدنی در صادرات به قطر بررسی آمار تجارت خارجی در دوره هشت ماهه سال جاری نشان می دهد، قطریها حدود ۹۴ میلیون دلار از صادرات غیرنفتی ایران را جذب کردند که ۱۹ درصد از ارزش آن سهم بخش معدن و صنایع معدنی است.


گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، برپایه آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، آمار تجارت خارجی کشور در هشت ماهه ۹۹ حاکی از تبادل ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بود.
سهم ۱۲ درصدی صدور آهن و فولاد
برپایه آمار اتاق بازرگانی تهران، هشت ماهه سال جاری ۲۹.۹ هزار تن محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد به ارزش ۱۱.۳ میلیون دلار به قطر صادر شد که میانگین قیمت آن هر تن ۳۷۹ دلار بود و سهم حدود ۱۲ درصد از کل صادرات به این کشور را به خود اختصاص داد.
بررسی ها نشان داده است که ۳۰ قلم کالای عمده صادراتی ایران به قطر حدود ۷۵.۶ درصد از صادرات کل به این کشور را تشکیل می دهد.
صادرات ۱.۹ میلیون دلاری میلگرد
ایران در دوره این گزارش چهار هزار و ۵۰۰ تن میلگرد کلاف به ارزش افزون بر ۱.۹ میلیون دلار به قطر صادر کرد که میانگین قیمت آن هر تن ۴۲۰ دلار به ثبت رسید.
همچنین نیمی از صادرات کشورمان به این همسایه جنوبی خلیج فارس در ارتباط با ۱۰ قلم کالا می شود.
صدور ۱.۷ میلیون دلار سیمان سفید
آمار مورد بررسی حاکی از صادرات ۱.۷ میلیون دلاری سیمان سفید ایران به کشور یاد شده است که وزن آن بیشتر از ۲۵.۸ هزار تن ثبت شده و میانگین قیمت این کالای ساختمانی رقم ۴۸ دلار را نشان داده است.
مجموع صادرات به قطر در دوره فروردین لغایت آبان ماه سال جاری ۹۳۲ هزار تن ثبت شده و قیمت متوسط کالاهای صادراتی ۱۰۱ دلار بود.
۲۵۵.۴ هزار تن سنگ گچ صادراتی
برابر داده های اتاق بازرگانی تهران، هشت ماهه ۹۹ بالغ بر ۲۵۵.۴ هزار تن سنگ گچ به ارزش ۱.۵ میلیون دلار به قطر صادر شده که متوسط نرخ آن هر تن چهار دلار به ثبت رسید.
همچنین سایر سیمان پرتلند هم به میزان ۶۵.۶ هزار تن به ارزش ۱.۵ میلیون دلار به این کشور در دوره مزبور صادر شد که میانگین ارزش آن هر تن ۲۴ دلار بود.
به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایرنا، کل صادرات کشور در هشت ماهه ابتدایی سال جاری ۷۵ میلیون و ۸۲۱ هزار تن کالا به ارزش ۲۱ میلیارد و ۴۴۸ میلیون دلار به ثبت رسید، کارنامه تجارت خارجی ایران در آبان ماه رقم ۶ میلیارد و ۳۰۲ میلیون دلار را نشان داده است که سهم صادرات، سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون دلار و واردات هم سه میلیارد و ۹۲ میلیون دلار به ثبت رسید.منبع:

1399/10/18
14:26:31
0.0 / 5
1131
تگهای خبر: اقتصاد , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی