راه اندازی 22 سایت اختصاصی برای 22 روستا توسط ایرانسل در سیستان و بلوچستان

راه اندازی 22 سایت اختصاصی برای 22 روستا توسط ایرانسل در سیستان و بلوچستان در هفته اول بهمن ماه ۱۳۹۹، ۲۲ سایت اختصاصی در ۲۲ روستای استان سیستان و بلوچستان، توسط ایرانسل افتتاح شد تا بیشتر از سه هزار و ۶۰۰ نفر از اهالی روستاهای هفت شهرستان ِ این استان، به اینترنت پرسرعت همراه دسترسی پیدا کنند.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، طی بازه‌ی زمانی اول بهمن ماه ۱۳۹۹ تا هشتم بهمن ماه ۱۳۹۹، توانسته است با برنامه ریزی دقیق و با وجود محدودیت های ناشی از شرایط کرونایی و تحریم، ۲۲ سایت جدید را در ۲۲ منطقه روستایی، واقع در هفت شهرستان استان سیستان و بلوچستان، وارد شبکه‌ی اینترنت پرسرعت همراه خود کند. در این بازه زمانی که از آغاز بهمن ماه تا هشتم بهمن را شامل میشود، ۲۲ سایت نسل سوم تلفن همراه در روستاهای بخش های مختلف شهرستانهای زاهدان، سراوان، میرجاوه، ایرانشهر، نیکشهر، خاش و سرباز افتتاح شد و به باعث آن بیشتر از نهصد خانوار با ۳۶۴۳ نفر جمعیت روستایی، تحت پوشش شبکه‌ی اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل قرار گرفتند. ایجاد عدالت ارتباطی و محرومیت زدایی ارتباطی از استان سیستان و بلوچستان در حالی از جانب ایرانسل با جدیت در حال پیگیری است که بعد از سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر عامل ایرانسل در نیمه‌ی اول دیماه ۱۳۹۹ به این منطقه، تیم شبکه‌ی ایرانسل در این استان مستقر شده و به صورت مستمر بر روند نصب و راه اندازی سایت های جدید، تا اتصال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به اینترنت پرسرعت همراه نظارت دارند.
این ۲۲ سایت هر کدام متعلق به یک روستا و جاده های ارتباطی اطراف آن در شهرستان های مختلف استان سیستان و بلوچستان هستند که تا ۸۱ خانوار در آنها سکونت دارند. روستاهای «کهن کریم، کرگزی، کرودان، کهنک، کد، چاه ترش، درونه، نوک آباد، گیدبست، دراجن دن، گرز، ایرنران، لشکران، وش اپی، محمدآباد روغنی، شور، کیاآباد پدگی، نورآباد، پاگب، موکی پایین، موکی بالا و تیغ آب»، روستاهایی هستند که در خلال یک هفته و با راه اندازی سایت های اختصاصی اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل، از محل بودجه USO وزارت ارتباطات، به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا کرده اند. ایرانسل در جهت تحقق اهداف برنامه‌ی ششم توسعه و تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت تحقق زندگی دیجیتال و برقراری عدالت ارتباطی در تمام کشور، روند اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه‌ی ملی اطلاعات را در چندماه گذشته با سرعت بیشتری پیگیری کرده و همگام با تلاشهای دست اندرکاران پروژه ملی USO، در جهت اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت پرسرعت همراه تا آخر اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ گام بر می دارد. 2121


منبع:

1399/11/24
23:28:59
0.0 / 5
1009
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی