مطالعه اپل نشان داد كه جهان چقدر پر سر و صدا است

مطالعه اپل نشان داد كه جهان چقدر پر سر و صدا است نیو وبلاگ: یک مطالعه روی سلامت شنوایی از طرف پژوهشگران شرکت اپل نشان داده است که دنیای ما چقدر پر سر و صدا است و به سلامت شنوایی مردم جهان لطمه می رساند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، اپل از برنامه(اپلیکیشن) تحقیقاتی خود برای انجام کارهای مفید در جوامع آمریکایی استفاده می نماید. این شرکت بتازگی یک مطالعه شنیداری برای ارزیابی سلامت شنوایی شهروندان در ایالات متحده و تشویق مردم برای مراقبت بهتر از شنوایی خود انجام داده است.
این مطالعه با همکاری دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه "میشیگان" در حال انجام می باشد و داده های آن با سازمان بهداشت جهانی به اشتراک گذاشته می شوند.
"رن مینگوی" دستیار مدیرکل سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: از دست دادن شنوایی می تواند از بسیاری جهات بر شخص تأثیر بگذارد و هدف ما افزایش تمرکز بر اهمیت سلامت شنوایی در میان تصمیم گیرندگان جامعه و جمعیت عمومی است.
وی ادامه داد: ما مردم را تشویق می نماییم که اقدامات مناسبی را برای محافظت از شنوایی خود انجام دهند و از این قابلیت به خوبی مراقبت کنند.
این مطالعه تا حالا نشان داده است که ۲۵ درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه روزانه بطور متوسط ​​در معرض آن میزان از صدای محیط قرار می گیرند که بالاتر از حد سفارش شده توسط سازمان بهداشت جهانی(WHO) است و تقریباً ۵۰ درصد از شرکت کنندگان الان در یک محل کار با سر و صدای بلند کار می کنند یا قبلاً در چنین محیطی کار کرده اند.
علاوه بر این، ۲۰ درصد از شرکت کنندگان در مقایسه با استانداردهای WHO گرفتار کم شنوایی شده اند و ۱۰ درصد از آنها وقتی در معرض سر و صدا قرار می گیرند، گرفتار کم شنوایی هستند.
شاید ترسناک ترین یافته این مطالعه این باشد که ۲۵ درصد از شرکت کنندگان چند بار در هفته یا بیشتر، در گوش خود صدای زنگ می شنوند که می تواند نشانه لطمه شنوایی باشد.
"ریک نیتزل" دانشیار علوم بهداشت محیطی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه "میشیگان" اظهار داشت: با گذشت یک سال از مطالعه شنوایی اپل، ما به بینش قابل توجهی در مورد مواجهه با سر و صدای روزمره و تأثیرات آن روی شنوایی شرکت کنندگان خود رسیده ایم. مقیاس این مطالعه بی سابقه است.
وی ادامه داد: حتی در طول شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ و در صورتیکه خیلی از مردم در خانه هستند، ما همچنان شاهد می باشیم که ۲۵ درصد از شرکت کنندگان ما در معرض صدای زیاد محیط قرار دارند. نتایج این مطالعه می تواند درک ما از مواجهه بالقوه مضر در معرض سر و صدا را بهبود بخشد و به شناسایی روش هایی کمک نماید که افراد بتوانند بطور پیشگیرانه از شنوایی خود محافظت کنند.
منبع:

1399/12/17
14:20:36
0.0 / 5
903
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , تحقیقات , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی