ثبت بالاترین ركورد سرعت روی شبكه واقعی G5 همراه اول

ثبت بالاترین ركورد سرعت روی شبكه واقعی G5 همراه اول به گزارش نیو وبلاگ همراه اول در مراسم افتتاح سایت G5 تهران موفق به ثبت رکورد 3.633 گیگابیت بر ثانیه روی شبکه واقعی شد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین رونمایی از سایت G5 همراه اول در برج ستاره ونک، امروز 10 اسفند با حضور تعدادی از مدیران ارشد اپراتور اول، کارشناسان حوزه ارتباطات و اصحاب رسانه برگزار گردید.
مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه ترافیک شبکه ما ظرف یک سال انتشار کرونا دو برابر شده است، اظهار نمود: جزو معدود مجموعه هایی در کشور بودیم که فشار کاری روی همکارانم بیشتر از ایام عادی بود. معمولا کرونا برای شرکتهای مختلف مقارن با دورکاری و کاهش فشار کاری است، اما در اپراتور دقیقا بالعکس این بود.
وی با تاکید بر اینکه اختلال جدی در روزهای کرونا در حوزه کاربری شاهد نبودیم، اظهار داشت: امکانات ارتباطی کشور برای هر نیازی آماده خدمات دهی بود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با اشاره به اینکه افزایش تقاضا از سمت کاربرها ما را ناگزیر به سمت فناوریهای جدید هدایت می کند، ابراز کرد: 2000 گیگابیت بر ثانیه بیت ریت در شبکه ما تحمل شد که عددی قابل توجه است. دیتاسنترهای همراه اول در سالجاری چندین برابر سنوات گذشته، ترافیک تولید و به شبکه ملی اطلاعات تزریق کردند.
وی اضافه کرد: الآن میزبان سرویسی هستیم که سال قبل همین روزها در کشور ما وجود نداشت؛ میزبانی سرویس «شاد» به صورت کامل روی دیتاسنترهای همراه اول انجام می شود که تروپوت شاد از برخی پیام رسانهای مشهور که توسط مردم استفاده می شود، بالاتر است.
اخوان بهابادی ضمن اشاره به اینکه تمامی این کارها ظرف چند ماه اتفاق افتاد، اظهار داشت: ما نقش نیروگاهی در اپراتورها نداشتیم؛ اما الآن در همراه اول مدعی هستیم بزرگترین نیروگاه فضای مجازی در اپراتور اول ارتباطی قرار دارد که همان دیتاسنترهایمان هستند؛ دیتاسنترهایی که زیر بار هستند و ترافیک قابل توجهی را در شبکه ارتباطی کشور تزریق می کند.
مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینکه یکی از فناوری هایی که مجبور هستیم به سمتش برویم G5 است، اظهار داشت: به هیچ وجه کار نمایشی در همراه اول انجام ندادیم و تا جاییکه می شد از شبکه G4 و G4.5 نهایت استفاده را کردیم و الآن نیاز داریم به G5 و بر همین مبنا اولین سایت نسل پنجم را در جوار حرم علی ابن موسی الرضا(ع) و دیگری را در نقطه دیگری از مشهد راه اندازی کردیم.
اخوان با تاکید بر اینکه توسعه G5 را با سرعت پیگیری می نماییم، اظهار داشت: تا انتهای سال علاوه بر تهران در اصفهان، شیراز، اهواز و تبریز سایتهایمان را روشن می نماییم و خدمت واقعی را در اختیار مشترکانمان می گذاریم که هر کسی دسترسی به این شبکه داشته باشد، قابلیت اتصال و استفاده از سرعت های این نسل را دارد.
مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینکه تست 3.8 گیگابیت بر ثانیه را روی G5 همراه اول گرفتیم، اظهار داشت: البته تعداد دیوایس های G5 در کشور کم هست، اما مطمئن هستیم مثل دوران G3 و G4 مشکل دیوایس حل می شود و مردم می توانند به سرعت متصل شوند.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در G5 متفاوت می باشد و نواحی زیر پوشش سایت های آن محدود خواهد بود، اظهار نمود: سرمایه گذاری مورد نیاز بسیار بیشتر و قابل توجه تر است و ازاین رو انتظارمان بعنوان همراه اول، حمایت دولت و مجلس از سرمایه گذاری اپراتورها در G5 است.
اخوان خاطرنشان کرد: توسعه در ICT سر بزنگاه ها به یاری کشور می آید و اگر سرمایه گذاریهای گذشته بموقع انجام نشده بود، هنگام مواجهه با کرونا مشخص نبود چه اتفاقی می افتاد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران اظهار داشت: اواخر سال قبل کسی تصور نمی کرد 12 میلیون دانش آموز روی یک پلت فرم میزبانی شوند و در کلاس های درس شرکت نمایند. این اتفاق می تواند در آینده و در موضوعات مختلف تکرار شود و بنابراین اگر سرمایه گذاری هایمان انجام نشده باشد، سبب نارضایتی در کشور می شود.
وی با اشاره به اینکه امروز استفاده از اینترنت و فضای مجازی جزو ضروریات زندگی شده است، اظهار داشت: هنگام قطعی برق که مدتی قبل در تهران اتفاق افتاد، گزارشی از بازخوردهای مردم برای من فرستادند و جالب بود لوکیشن هایی که سایتهای ما کار می کرد مبحث برای مردم قابل تحمل بود، اما جاهایی که سایت های ما قطع شده بود، اعتراض به شدت بالا بود.
مدیرعامل همراه اول ضمن اشاره به اینکه همراه اول کارهای تحقیقاتی خوبی در زمینه G5 از سال 96 با دانشگاه های برتر کشور انجام داده است، ابراز کرد: حالا هم همکارانم در مرکز تحقیق و توسعه مشغول پژوهش هستند تا بومی سازی خوب و مناسبی اتفاق بیفتد.
مرتضی طاهری بخش، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول بعنوان سخنران دیگر این مراسم با اشاره به اینکه مسیر سختی را در توسعه فناوری G5 طی کردیم، اظهار نمود: الان 50 نفر در همراه اول مسلط بر فناوری G5 هستند؛ در صورتی که سال 93 و در مقابل تکنولوژی های قبلی مدتها طول کشید تا بتوانیم بر KPI آن مسلط شویم.
وی اضافه کرد: آنتنی که ما در مشهد استفاده کردیم، آنتن تولید داخل بود و این برای ما پرارزش است که از یک تولیدکننده داخلی جهت راه اندازی G5 استفاده کردیم. اصلا نمی خواهیم وارد میدان مسابقه سرعت شویم، چونکه در این صورت در حق G5 جفا کرده ایم.
معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول اظهار داشت: اگر قرار باشد کار بزرگی برای کشور انجام دهیم باید همه بخش ها دست به دست هم بدهند تا به یوزکیس های واقعی و مورد نیاز دست یابیم. امروز حقیقت مجازی و گیمینگ را که مورد نیاز مردم و جوانان است، بین این مرکز و مرکز شهید کاظمیان خواهیم داشت.
طاهری بخش تصریح کرد: در سایت هایی که راه اندازی می شود اگر هر مشترکی گوشی G5 داشته باشد و در پوشش این نسل قرار گیرد، می تواند از سرویس این نسل استفاده نماید.
وی اضافه کرد: اگر دوستانمان در رگولاتوری، هر چه زودتر فرکانس های اختصاصی هر اپراتور در نسل پنجم را عرضه کنند، کار توسعه را با سرعت بیشتری پیش خواهیم برد.
معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول در انتها عرضه خود، مبادرت به تست سرعت شبکه G5 در حضور حضار سالن در آمفی تئاتر برج ستاره ونک کرد و به سرعت 3.633 گیگابیت بر ثانیه دست یافت.
این در حالیست که قبل از شروع رسمی مراسم و در حضور برخی از خبرنگاران، سرعت 3.8 گیگابیت بر ثانیه هم به ثبت رسید.
لازم به ذکر است، پیش از این 4 اسفندماه سالجاری دو سایت G5 همراه اول در دو نقطه از مشهد مقدس به صورت Outdoor رونمایی و در مدار سرویس دهی قرار گرفت.
مشترکان همراه اول که دارای گوشی G5 هستند، می توانند در نقاط زیر پوشش از جدید ترین و سریع ترین اینترنت جهان بهره مند شوند؛ همینطور برای سایر مشترکان که گوشی G5 ندارند از راه مودم و سرویس وای فای امکان استفاده از این تکنولوژی وجود دارد.
همراه اول ورود به فناوری G5 در ایران را از سال 1395 شروع کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکتهای داخلی فرآیند بومی کردن این فناوری را پیش برده است.
بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور در ایام آینده نقاط بیشتری در کشور را زیر پوشش فناوری نسل پنجم تلفن همراه قرار خواهد داد.

2121

1399/12/22
13:22:53
0.0 / 5
987
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی