محققان كالج سلطنتی لندن:

وجود كلر در آب استخر كرونا را از بین می برد!

وجود كلر در آب استخر كرونا را از بین می برد! نیو وبلاگ: مطالعه اخیر پژوهشگران کالج سلطنتی لندن نشان داده است کلری که در آب استخرها وجود دارد، می تواند ویروس کووید-19 را در عرض 30 ثانیه از بین ببرد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، کلر موجود در آب استخر شنا می تواند ویروس عامل کووید-۱۹ را تنها در ۳۰ ثانیه غیرفعال نماید.
ویروس شناسان امپریال کالج لندن طی این مطالعه تأثیر غلظت های مختلف کلر در آب را بر کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ بررسی کردند سپس پژوهشگران گفتند یافته های آنها نشان میدهد که خطر انتقال کووید-۱۹ بوسیله آب استخر خیلی کم است.
"وندی بارکلی"(Wendy Barclay) نویسنده مطالعه اظهار داشت: ما این آزمایشات را در آزمایشگاه های پیشرفته خود در لندن انجام دادیم. در این شرایط ایمن ما قادر به اندازه گیری توانایی ویروس در آلوده کردن سلول ها هستیم که مرحله نخست در انتقال آنست. ما با مخلوط کردن ویروس با آب استخر شنا دریافتیم که ویروس در آب استخر زنده نمی ماند.
در این مطالعه پروفسور بارکلی و همکارانش دریافتند که غلظت کلر آزاد ۱.۵ میلی گرم در لیتر و PH بین ۷ تا ۷.۲ موجب کاهش بیش از ۱۰۰۰ برابری آلودگی کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ در عرض ۳۰ ثانیه می شود.

منبع:

1400/01/25
21:30:26
0.0 / 5
1029
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگر , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی