شستشوی كامل جت جنگنده توسط ربات ها

شستشوی كامل جت جنگنده توسط ربات ها جت های جنگنده F-16 حالا می توانند بمنظور به حداقل رسیدن زمان شستشو، کاملا توسط ربات ها شسته شوند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، جت های جنگنده ماشین های حساسی هستند و شستشوی مناسب آنها به زمان و تلاش زیادی احتیاج دارد. حالا نیروی هوایی ایالات متحده با هدف کاهش مقدار زیادی از نیروی کار و انرژی که صرف تمیز کردن هواپیماهای جنگنده می شود، در تلاش است تا از ربات ها برای انجام این کار استفاده نماید.
در حقیقت نیروی هوایی تگزاس یک سیستم رباتیک ساخته است که بطور خاص برای شستشوی هواپیماهای جنگنده F-۱۶ آزمایش شده است.
این سیستم هنوز در مرحله اثبات مفهوم خود است، اما اگر در مراحل آزمایشی خود کارآیی داشته و کاربردی باشد، برای شستشوی دیگر جت های جنگی نیز به سایر پایگاه ها منتقل می شود.


در صورتیکه شستشوی جت های جنگی معمولاً به تعدادی نیروی انسانی و چند ساعت زمان نیاز دارد، حالا این کار توسط ربات ها آن هم به مدت یک ساعت قابل انجام خواهد بود.
این کار نه فقط خسته کننده است، بلکه حتی می تواند خطرناک هم باشد، برای اینکه مواد تمیز کننده ای که برای شستشوی جت ها استفاده می شوند، می توانند به ریه های انسان لطمه برسانند و همین طور می توانند آنقدر قوی باشند که حتی پوست را از بدن جدا کنند. از همین رو باید یک لباس مخصوص برای انجام این کار پوشیده شود.


پس با وجود دانستن این حقایق حالا درک می نماییم که چرا نیروی هوایی ایالات متحده برای انجام این کار به ربات ها روی آورده است.
گفتنی است که یک جت جنگنده تقریباً هر ۱۸۰ روز به یک شستشو و تمیز کردن کامل نیاز دارد. شستشو و تمیز کردن صحیح یک جت جنگنده سبب جلوگیری از خوردگی و طولانی شدن طول عمر آن می شود، چونکه کثیف ماندن سازه های فلزی جت و قسمت های قاب آلومینیومی آن سبب لطمه به آن می شود.


این ربات های شستشوگر توسط شرکتی به نام "وایلدر سیستمز"(Wilder Systems)، شرکتی که فقط در زمینه رباتیک هوافضا تمرکز دارد، تولید شده است.1400/02/15
21:39:49
0.0 / 5
961
تگهای خبر: ربات , رباتیك , سیستم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی