كشف بقایای ۹ نئاندرتال در غاری نزدیك رم ایتالیا بعلاوه عكس

كشف بقایای ۹ نئاندرتال در غاری نزدیك رم ایتالیا بعلاوه عكس به گزارش نیو وبلاگ باستان شناسان بقایای ۹ نئاندرتال را در غاری در نزدیکی شهر رم ایتالیا کشف کردند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، باستان شناسان ایتالیایی با کشف بقایای فسیل شده ۹ انسان نئاندرتال در غاری در نزدیکی شهر رم، زوایای جدیدی را از نحوه آبادانی و دارای جمعیت شدن شبه جزیره ایتالیا و اینکه تحت چه شرایطی این اتفاق رخ داده است، روشن کردند.
مسؤلان ایتالیایی روز شنبه این کشف را اعلام نمودند و گفتند که غار "گواتاری"(Guattari) در "سن فلیسه سیرسو"(San Felice Circeo) همواره یکی از مهم ترین مکان های جهان برای مطالعه تاریخ نئاندرتال ها بوده است، چون که یک جمجمه متعلق به انسان نئاندرتال در سال ۱۹۳۹ در این غار کشف شده است.


حالا این استخوان های فسیل شده شامل جمجمه، قطعات جمجمه، دو دندان و سایر بخش های استخوانی است. وزارت فرهنگ ایتالیا در اطلاعیه ای اعلام نمود که قدیمی ترین بقایا در ارتباط با بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار سال پیش است، در حالیکه اعتقاد بر این است که قدمت بقایای هشت نئاندرتال دیگر به ۵۰ تا ۶۸ هزار سال پیش برمی گردد.
جستجوهای جدید در این غار از سال ۲۰۱۹ شروع شد که شامل بخشی از غار بود که تابحال مورد کاوش قرار نگرفته بود؛ همچون آبگیری که نخستین بار توسط "آلبرتو کارلو بلانک" انسان شناس ایتالیایی که در کشف جمجمه یک نئاندرتال در سال ۱۹۳۹ نقش داشت.


"داریو فرانچسکینی" وزیر فرهنگ ایتالیا این یافته را کشفی خارق العاده که مورد بحث جهانیان خواهد بود، خواند.
"مائورو روبینی" انسان شناس ایتالیایی هم اظهار داشت که تعداد زیادی از بقایای موجود، جمعیت قابل توجهی از نئاندرتال ها را نشان داده است که نخستین جامعه بشری هستند که می توانیم از آنها صحبت نماییم.


باستان شناسان می گویند که این غار، محیط ۵۰ هزار سال پیش را کاملاً دست نخورده حفظ نموده بود.
آنها همینطور خاطرنشان کردند که بقایای حیوانات فسیل شده موجود در این غار شامل فیل، کرگدن و گوزن های غول پیکر، گیاه نامه و جانور نامه این منطقه و تاریخچه اقلیمی آنرا روشن می کند.1400/02/19
15:37:53
0.0 / 5
812
تگهای خبر: جهان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی