پیشگویی عجیب آلبرت اینشتین در یك نامه گمشده

پیشگویی عجیب آلبرت اینشتین در یك نامه گمشده به گزارش نیو وبلاگ نامه ای گمشده از ˮآلبرت اینیشتینˮ کشف شده است که وی در آن به پیوند بین زیست شناسی و فیزیک، هفت دهه پیش از هرگونه شواهد ملموس در این رابطه اشاره نموده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک مطالعه جدید از پژوهشگران دانشگاه "موسسه فناوری رویال ملبورن"(RMIT) در استرالیا نامه ای تازه کشف شده از "آلبرت اینشتین" را بررسی نموده است که در آن بحث در مورد ارتباط فیزیک و زیست شناسی، دهه ها پیش از ظهور شواهدی در مورد این مساله دیده می شود.
در این نامه که متعلق به سال 1949 است، در مورد احساسات زنبورها و پرندگان بحث شده و اشاره به "فرآیند جسمی و فیزیکی که هنوز شناخته شده نیست" دارد.
همانطور که این پژوهشگران در مطالعه خود اشاره کردند، فرآیندهای فیزیکی رفتارهای چندین گونه بیولوژیکی امروزی برای درک جهان طبیعی در حال بررسی است و همین طور فناوری هایی بر طبق رفتارهایی که طی هزاره ها تنظیم شده اند، در حال توسعه هستند.
به ویژه، اکتشافات اخیر در پرندگان مهاجر از عقاید اینشتین در 72 سال پیش پشتیبانی می کند. دانشمندان در سال 2008 مطالعه ای در مجله The Royal Society منتشر نمودند که ثابت کرد پرندگان از نوعی قطب نمای مغناطیسی برای مهاجرت و مسیریابی در کره زمین استفاده می نمایند. برای آن مطالعه پژوهشگران پرندگان توکا را به فرستنده های رادیویی مجهز کردند و آنها را هنگام مهاجرت ردیابی کردند.
بااینکه منشأ این حس مغناطیسی در پرندگان هنوز کاملاً شناخته نشده است، اما یک نظریه که در تحقیقی در مجله Nature در سال 2004 بیان شد، به استفاده از تصادف کوانتومی و درهم آمیختگی اشاره دارد که هر دو از مفاهیم فیزیکی هستند که برای نخستین بار توسط "آلبرت اینشتین" مطرح گردیده است.
این نامه که تا حالا منتشر نشده بود، توسط "جودیت دیویس" همسر گیرنده اصلی نامه یعنی "گلین دیویس" که یک محقق رادار بوده است، با پژوهشگران دانشگاه RMIT به اشتراک گذاشته شد.


پژوهشگران این تحقیق جدید توضیح دادند که این نامه نشان میدهد که "اینشتین" چگونه پیش بینی کرده است که کشف های جدید در علم فیزیک از مطالعه حیوانات متولد خواهد شد.
"آدریان دایر" دانشیار دانشگاه RMIT اظهار داشت: هفت دهه بعد از آنکه "اینشتین" فیزیک جدیدی را پیشنهاد کرد که ممکنست ناشی از ادراک حسی حیوانات باشد، ما کشف هایی را می بینیم که درک ما را در مورد ناوبری و اصول بنیادی فیزیک توسعه می دهد.
این نامه توسط دانشگاه عبری اورشلیم، جایی که "اینشتین" سوابق و یادداشت های خودرا به آن اهدا کرد، تأیید شده است. این نامه همین طور یک سند تاریخی است که اثبات می کند "اینشتین" با "کارل فون فریش" برنده جایزه نوبل و محقق برجسته حس زنبورهای عسل و حیوانات در زمان خود دیدار کرده است.
"آلبرت اینشتین" در نامه خود می گوید: قابل تأمل است که ممکنست روزی بررسی رفتار پرندگان مهاجر و کبوترهای ناقل، منجر به فهم برخی فرآیندهای جسمی شود که هنوز شناخته شده نیست.
البته این نامه ممکنست در لیست برجسته ترین اختراعات و نظریه های "اینشتین" در صدر نباشد، اما هنوز هم با گذشت بیش از 70 سال، تحقیقات جدید در حال ارائه بینش های جدیدی از فرآیندهایی است که به پرندگان مهاجر اجازه می دهد تا در جهان حرکت مسیریابی کنند و هزاران کیلومتر را به شکل دقیق به سمت یک مکان پرواز کنند. مسئله ای که "اینشتین" چند دهه پیش به آن اشاره نموده است.
فرآیندهای مورد استفاده این حیوانات همین طور بطور مداوم فناوری های جدیدی همچون پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و ربات های شبیه به ماهی در زیر آب را توسعه می دهد.1400/02/25
10:57:30
0.0 / 5
931
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی