مهار خونریزی شدید با یك بانداژ پیشرفته

مهار خونریزی شدید با یك بانداژ پیشرفته نیو وبلاگ: پژوهشگران هلندی از توسعه یک بانداژ جدید آگاهی داده اند که می تواند خونریزی شدید را در حین جراحی مهار کند و از خونریزی بدن بیمار بعد از جراحی پیشگیری کند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، این پچ مهار کننده خونریزی که "گات"(GATT) نام دارد توسط شرکت "گات تکنولوژیز"(GATT Technologies) شهر نایمخن هلند تولید شده است.
بانداژ یاد شده می تواند از خیلی از عوارض ناخوشایند بعد از عمل پیشگیری کند. اخیراً پژوهشگران از آن در بدن یک بیمار حین عمل کبد بهره برده اند.
خونریزی در حین جراحی علاوه بر آنکه برای جراحان و بیماران استرس زاست بلکه خطرناک نیز است. با این وجود در خیلی از موارد، این خونریزی جدی است و باید بطور موثر و سریع متوقف شود. هم اکنون ابزارهایی موسوم به هموستات جهت کنترل خون ریزی در جراحی وجود دارند. اما استفاده از آنها لزوماً آسان نیست و همیشه موثر نیستند.
"یوهان بندر"(Johan Bender) موسس شرکت گات تکنولوژیز اظهار داشت: خونریزی پس از عمل یک مشکل حاد است و بیمار باید برای حل آن باردیگر جراحی شود.


از سال ۲۰۱۱، این شرکت بطور کامل بر روی تولید محصولی متمرکز شده است که بتواند خونریزی شدید را در حین و پس از جراحی متوقف نماید. بعد از بررسی های زیاد آنها تصمیم گرفتند تا بر روی تولید محصولی تمرکز کنند که به خوبی به سطوح مرطوب می چسبد.
آنها دریافتند که می توانند از پلی اکسازولین ها (POx) برای ساخت یک نوار قابل تجزیه در بدن استفاده کنند که انعطاف پذیر است و به خوبی در محل جراحی شده می چسبد.
پچ گات حالا وارد فاز بالینی شده است و تأیید استفاده از آن در اروپا نیز اواخر سال جاری میلادی صادر خواهد شد. گرفتن تاییدیه سازمان غذا و دارو (آمریکا) گام بعدی خواهد بود.
منبع:

1400/03/01
21:17:06
0.0 / 5
588
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی