آمریكا به دنبال ارسال مهمات جنگی با كمك موشك های فضایی!

آمریكا به دنبال ارسال مهمات جنگی با كمك موشك های فضایی! نیروی هوایی و نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا موشک ها را بعنوان راهی برای ارسال مهمات به مناطق غیر قابل دسترس جنگی در نظر گرفته اند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، طی پروژه ی ونگارد(Vanguard) به رهبری آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی(AFRL) راه های استفاده از موشک های تجاری برای ماموریت های لجستیک بررسی می شود.
یکی از موارد اساسی در عملیات های نظامی ضرورت تامین تجهیزات و راهی برای انتقال آنها است. حتی توانمندترین ژنرال ها نیز شاهد کم شدن سرعت نیروهایشان هنگام فاصله گرفتن از منابع غذایی، سوخت و مهمات مورد نیاز هستند.
مشکل این جاست که در زمان جنگ و فجایع بطور معمول شرایط برای تامین و انتقال تجهیزات بسیار دشوار است. هدف مورد نظر ممکنست بسیار دور و در کشوری با شرایط نامناسب باشد یا ممکنست زمان کمی برای ارسال مهمات وجود داشته باشد. بنا بر این برنامه ریزان به دنبال یافتن راه هایی بسیار سریع و انعطاف پذیر برای انتقال مهمات هستند.
از دهه ۱۹۶۰ تا حالا وزارت دفاع آمریکا موشک ها را بعنوان راهی سریع برای انتقال مهمات و سربازان به مناطق دور دست در نظر دارد. این موشک ها می توانند به مدار رفته و سپس در منطقه ی مورد نظر فرودی کنترل شده داشته باشند.
با این وجود در آن سالها فناوری آپولو هنوز قادر به انجام این ماموریت نبود و موشک ها در مراحل اولیه ساخت خود به سر می بردند و بسیار گران بودند. حالا پروژه ی راکت کارگو ونگارد(Rocket Cargo Vanguard) بار دیگر نگاهی به این ایده دارد.
برای انجام این پروژه آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی به دنبال یافتن راهی برای فرود آوردن موشک در نزدیکی کارکنان و سازه ها، ساخت محفظه باری که بتوان به سرعت آنرا پر و تخلیه کرد و همین طور به دنبال یافتن راهی برای انداختن محموله از هوا بر روی زمین است.
هدف از استفاده ی موشک های تجاری کاهش هزینه ها و افزایش سرعت ساخت نمونه های نظامی است.1400/03/17
12:46:33
0.0 / 5
829
تگهای خبر: پروژه , تحقیقات , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی