جف بزوس آزمایشگاهی برای افزایش طول عمر خود می سازد!

جف بزوس آزمایشگاهی برای افزایش طول عمر خود می سازد! نیو وبلاگ جف بزوس آزمایشگاهی برای افزایش طول عمر خود می سازد!


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آیا علم می تواند مرگ را فریب دهد؟ آیا پول می تواند ابدیت بخرد؟ به نظر می آید ما یک قدم به کشف پاسخ این سوالات نزدیک شده ایم.
"جف بزوس" بر روی یک استارتاپ تحقیقاتی جدید به نام "آلتوس لبز"(Altos Labs) سرمایه گزاری نموده است که به منظور کشف چگونگی معکوس کردن روند پیری تاسیس شده است.
البته این برای ثروتمندترین مرد تاریخ معاصر نخستین بار نیست که ظاهرا نمی خواهد پیر شود. "بزوس" قبلاً هم در تحقیقات ضد پیری سرمایه گزاری نموده است که مهم ترین آنها در یک شرکت سن فرانسیسکویی به نام "یونیتی تکنولوژیز"(Unity Technologies) در سال 2018 بود که یک شرکت بیوتکنولوژی با هدف توسعه درمان های ضد پیری است.
استارتاپ "Altos Labs" اوایل سال جاری تأسیس شده و حداقل 270 میلیون دلار برای توسعه فناوری برنامه ریزی مجدد بیولوژیکی جمع آوری کرده است. هدف این استارتاپ یافتن راهی برای جوان سازی سلول ها در آزمایشگاه است که برخی دانشمندان معتقدند امکان دارد برای تکمیل بدن حیوانات استفاده گردد. گام بعدی هم می تواند افزایش طول عمر انسان باشد.
این شرکتِ مرموز، دانشگاهیانی را استخدام می کند که بر روی چگونگی پیر شدن سلول ها تحقیق کنند و دریابند که چه کارهایی میتوان برای کند کردن روند پیری انجام داد تا بافت ها و اندام ما کندتر پیر شوند.
این استارتاپ با عرضه حقوق سالانه 1 میلیون دلار به دانشمندان، تنها با هدف انجام یک کار علمی بزرگ، به محققان بدون هیچ دریغی کمک می نماید و می خواهد چندین موسسه را در مکان هایی همچون سن دیگو، کمبریج انگلیس و ژاپن تاسیس کند. هرگونه درمان ضد پیری که دانشمندان امکان دارد کشف کنند، میلیاردها دلار ارزش خواهد داشت.
هدف آزمایشگاه آلتوس استفاده از برنامه ریزی مجدد بیولوژیکی است که فرایند "تعلیم سلول ها" یا معرفی عناصری است که به سلول ها اجازه می دهد تا به مرحله جنینی جوان تر برگردند و به صورت موثر کل روند پیری خویش را معکوس کنند. شرکت "کالیکو"(Calico) که با "آلتوس" قابل مقایسه است، آزمایشگاهی دارد که بر همین برنامه ریزی مجدد تمرکز دارد و نخستین مقاله پیش چاپ خویش را در این حوزه در اوایل سالجاری منتشر نمود.
"شینیا یاماناکا" که در سال 2021 جایزه نوبل پزشکی را برای کشف برنامه ریزی مجدد دریافت کرد، در هیئت مشاوره علمی این شرکت بعنوان یک دانشمند ارشد بدون دستمزد و "خوان کارلوس ایزپیسیا بلمونته" زیست شناس اسپانیایی که به رهبری تیمی معروف است که سلول های انسانی را در جنین میمون کاشته و پیشبینی کرده است که انسان ها می توانند 50 سال بیشتر زنده بمانند، همچون افرادی هستند که به این شرکت پیوسته اند.
تلاش برای دستیابی به جاودانگی و معکوس کردن پیری، حوزه ای از علم است که خیلی از ثروتمندترین کارآفرینان فناوری جهان را همچون "لری پیج" بنیان گذار گوگل که به تأسیس شرکت "کالیکو" کمک کرده و "پیتر تیل" بنیان گذار "پی پل" که در "یونیتی تکنولوژیز" سرمایه گزاری نموده، به خود جذب کرده است.
دانشمندان به صورت فعال درحال بررسی راه هایی برای بازگرداندن روند پیر شدن هستند و امکان دارد ما به معکوس کردن پیری نزدیک باشیم و حتی مرگ در 40 تا 100 سال آینده منسوخ شود!
منبع:

1400/06/17
12:40:39
0.0 / 5
416
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی