عضو فراكسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی:

ارتباط موثر با جامعه ایثارگری مهم ترین اولویت فرهنگی بنیاد شهید است

ارتباط موثر با جامعه ایثارگری مهم ترین اولویت فرهنگی بنیاد شهید است به گزارش نیو وبلاگ نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون ایثارگران، اظهار داشت: اولویت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دوره می تواند ایجاد تحول در برقراری ارتباط موثر با خانواده های محترم شهدا، جانبازان و آزادگان باشد.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا، اقبال شاکری نماینده اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گفت وگویی با تکیه بر اینکه خانواده معزز جامعه ایثارگری باید بنیاد شهید و امور ایثارگران را ملجاء و پناهگاه خود بداند، اضافه کرد: اگر این قشر هر مشکلی دارد باید در وهله نخست، به بنیاد شهید و امور ایثارگران رجوع کند و بتواند مسائل خویش را با این نهاد مطرح و به نتیجه برساند.
وی با تکیه بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران باید رویکرد تعاملی خویش را با خانواده جامعه ایثارگری حفظ کند و ارتقاء ببخشد، اظهار داشت: باید بکوشیم که هیچگاه فضای خشک و اداری بر محیط بنیاد شهید و امور ایثارگران که برای خدمت به ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی تاسیس شده است؛ غلبه نکند. این اتفاق با نگاههای تاسیس این نهاد ارزشمند انقلاب در تناقض است.

شاکری خاطرنشان کرد: هرچند تابحال تعامل مناسبی از جانب بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه هدف وجود داشته است اما باید این روحیه را رشد داد و کارکنان این نهاد باید همواره گوش شنوایی برای انتقادات خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان داشته و در مقابل شنیدن این انتقادات صبور باشند. ازاین رو رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در نحوه رسیدگی به مشکلات جامعه ایثارگری تحولی بنیادی ایجاد نماید تا خیلی از مشکلات و دغدغه های این جامعه برطرف شود. البته مجلس شورای اسلامی هم در زمینه رفع مشکلات جامعه ایثارگری مساعدت و همکاری لازم را خواهد داشت.
برنامه های سرکشی به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان به طور گسترده تری انجام شود
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی بیان نمود: اعضای جامعه ایثارگری باید احساس کنند که بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره به یاد آنان است ازاین رو لزوم دارد که برنامه های سرکشی به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان به طور گسترده تری صورت گیرد تا آنها احساس نکنند که فراموش شده اند.
وی ضمن اشاره به تصویب قانونی که دولت را ملزم به تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان جامعه ایثارگری می کند، اظهار داشت: یکی از اهداف ما در تصویب این قانون این بود که بتوانیم بخشی از دِین خویش را به جامعه ایثارگری کشور ادا نماییم. البته این کار باید خیلی پیش از این ها صورت می گرفت اما توانستیم با در نظر گرفتن بودجه مناسب در لایحه بودجه ۱۴۰۰ این امر را تحقق ببخشیم.
نماینده اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نیاز است که بنیاد شهید و امور ایثارگران در این حوزه حقوق فرزندان جامعه ایثارگری را از سایر نهادها مطالبه کند. در زمینه فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هم بنیاد شهید و امور ایثارگران بعنوان متولی اصلی این امر، باید از تمامی نهادها در این حوزه مطالبه داشته باشد.

1400/06/24
21:01:55
0.0 / 5
296
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی